Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Clubul "babelor FIV-oase",capitolul 144


Recommended Posts

Du-te Ella si te lamuresti cu ocazia asta. Mie mi-au mai zis ca daca asa avea sangerare ar trebui sa opresc Clexane, dar nu stiu in ce conditii.

Bafta multa Melisa cu stimularea! Ai sa primesti dupa punctie pentru endometru, din cate stiu.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 1,1k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Ella eu am avut hematoame de la 5s4zile de sarcina... am sângerat cam o luna si ceva, nu continuu dar aveam pete destul de des... mi s-a recomandat progesteron injectabil ( Prontogest 1 injecție la 3 zile am facut pana la 14-15 saptamâni ). Am scos in perioada aia de tot, aspirin cardio si Clexane... ca si suplimente vaginale aveam 6 utrogestan pe zi de 200 si 2 Duphaston la 6-8 ore, o perioada dupa 2 la 12 ore. 

Sper sa îți fie de ajutor exemplul meu, măcar sa te liniștească! Eu sunt sigura ca totul o sa fie bine, mai ales ca stai cumințică la pat, fii pozitivă contează enorm! 

- La noi inimioarele s-au auzit de la 6 saptamâni de sarcina ! 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

 

Ella eu am avut hematoame de la 5s4zile de sarcina... am sângerat cam o luna si ceva, nu continuu dar aveam pete destul de des... mi s-a recomandat progesteron injectabil ( Prontogest 1 injecție la 3 zile am facut pana la 14-15 saptamâni ). Am scos in perioada aia de tot, aspirin cardio si Clexane... ca si suplimente vaginale aveam 6 utrogestan pe zi de 200 si 2 Duphaston la 6-8 ore, o perioada dupa 2 la 12 ore. Sper sa îți fie de ajutor exemplul meu, măcar sa te liniștească! Eu sunt sigura ca totul o sa fie bine, mai ales ca stai cumințică la pat, fii pozitivă contează enorm! - La noi inimioarele s-au auzit de la 6 saptamâni de sarcina !

 

Vera, multumesc. [flo2] Mie nu mi-a zis sa opresc nici clexane nici Aspenter iar despre injectii nimic si vreau sa le fac eu. La cine sa merg sa cer o alta părere? Chiar nu stiu :(  utrogestanul e la fel ca si compoziție cu lutinus? Eu pun lutinus de 100 câte 4/zi si Duphaston 4/zi pastile. El mi a dat doar 3 dar am suplimentat eu la 4. Eu de exemplu sapt asta am sângerat de 2 ori ( luni si joi). 

Ce injectii de progesteron ai luat, denumirea? Si găsesc la farmacie, imi da fara reteta? 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ramo sa fie bine in continuare! Ti-l poate face oricine Pregnyl-ul. Eu mi l-am facut singura, avand in vedere ora tarzie la care trebuia facut. Parca faci si menopur ca nu mai stiu, se face identic. Amesteci fiola lichida cu cea solida avand o seringa cu alt ac decat cu cel care faci injectia, amesteci usor extragi tot continutul tinand acul in canalul de la fiola solida, nedand drumul la piston, apoi dacă trebuie sa faci 2x5000 de pregnyl, amesteci continutul obtinut cu cealalta fiola solida, amesteci la fel usor, extragi continutul tot asa cu acul la canalul de la capacul fiolei, schimbi acul si faci injectia. Eu am facut-o intotdeauna tot subcutanat. Am amestecat doar 1 fiola lichida cu 2 solide, sau 1 fiola lichida cu 1 solida. Nu stiu cat de explicita am fost.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu Prontogestul -progesteron injectabil l-am comandat de la Farm Expres cu rețeta de la Wellborn ( este adus din Italia ) stiu ca mai exista si alte posibilități de al comanda dar nu stiu sa îți dau detalii, poate te ajuta fetele la fel cu gramajul lutinusului care nu stiu daca e acelasi ca utro.

Sunt vreo 3 feluri de progesteron injectabil care se gasesc la comanda ... nu neaparat Prontogest ! Vb cu doctorul daca e cazul sa il faci ! 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

 

Ramo sa fie bine in continuare! Ti-l poate face oricine Pregnyl-ul. Eu mi l-am facut singura, avand in vedere ora tarzie la care trebuia facut. Parca faci si menopur ca nu mai stiu, se face identic. Amesteci fiola lichida cu cea solida avand o seringa cu alt ac decat cu cel care faci injectia, amesteci usor extragi tot continutul tinand acul in canalul de la fiola solida, nedand drumul la piston, apoi dacă trebuie sa faci 2x5000 de pregnyl, amesteci continutul obtinut cu cealalta fiola solida, amesteci la fel usor, extragi continutul tot asa cu acul la canalul de la capacul fiolei, schimbi acul si faci injectia. Eu am facut-o intotdeauna tot subcutanat. Am amestecat doar 1 fiola lichida cu 2 solide, sau 1 fiola lichida cu 1 solida. Nu stiu cat de explicita am fost.

 

Super. Am inteles perfect.

Nu stiu de ce mi.a spus sa il fac in fesa.

 

Încă nu am primit mail cu orele si ce sa mai fac. Imi trimite astazi.

 

Mi a spus verbal sa fac ca si aseara doza de menopur in seara aceasta si maine seara. Dimineata sa fac diphereline si in 19 pregnyl.

 

Acu sa vad ce imi trimite. Ca una zice si alta imi trimite si mai imi trimite si asistenta altceva 

De fiecare data fac telefonul fara fir cu astia.  [alcool]

 

Da are voie sa imi tot schimbe dozele asa? Intr.o seara doua fiole menopur, in alta trei si acu doua si jumatate...

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...