Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Clubul "babelor FIV-oase",capitolul 144


Recommended Posts

  • Răspunsuri 1,1k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Motisor, eu am vrut doar sa-i ridic moralul Melisei. Nu am spus ca ovocitele tale ar fi avut calitate slaba. Sincer, cred ca toate te invidiem un pic pentru numarul mare de ovocite produse la fiecare FIV :))))

Invidie poate era daca aveam blastocisti pe cate ovocite recoltate au fost :)))))

 

Si eu incercam sa o sustin pe Melisa pt ca nu e usor sa ai numar mare de ovocite si cu 2 blasto la final ... dar noi suntem puternice si increzatoare in sansa noastra ...

 

Va pupacesc pe toate si bafta celor in focuri ... [soricel]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ramo mult succes la punctie azi.

Ligiutza tare ma îndoiesc ca tratamentele de la Sovata sa poate desfunda trompele iar cat despre rămas natural cu ambele trompe înfundate nu sh ce sa zic,ar fi un miracol dar șansele de a avea o extrauterina sunt destul de mari.

Eu cu doua hsg si o laparoscopie la trompe  si tot nu am rămas natural.

Trompele daca au fost înfundate nu o sa mai fie niciodată 100% sănătoase .

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

   Hello girls!

   Ligiutza cam slabe sanse...oricum ar fii de ordinul miracolelor.Depinde de cat timp sunt infundate,zona unde sunt impermeabile si cat din trompa e impermeabila.Pe interiorul trompei sunt niste cili care imping ovulul spre cavitatea uterina si chiar daca laparoscopic s-ar desfunda trompele cilii respectivi daca sunt distrusi ovulul e posibil sa ramana pe trompa daca e captat totusi...deci cam multi "daca":(((.

    Piscotica nu te desumfla...omul a luato logic si si-a spus parerea.Da o sansa pinguinului tau si poate nu mai e nevoie de alta stimulare.

    Un gand frumos pt fiecare si pumni stransi la maxim fetelor cu asteptari pe ziua de azi!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ligiutza si eu am sperat mai mult de 3 ani si din păcate tot ka fiv am ajuns.

Daca tu simți ca Sovata ar putea sa te ajute sau chiar o laparoscopie încearcă ....altceva nu sh ce as putea sa iti spun.

Fetelor [flo2] noi avem o zi f frumoasa aici.

Imi e cam foame si nu sh ce sa mananc....

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fetele [flo2] [flo2]

Ramo bafta azi la punctie!! Da-ne o veste, cum a fost, cate ovocite ai??

 

Eu m-am intors de la eco, azi e ziua a 5a,  si am 5 foliculi frumosi 8x8,8x9 ( 2 foliculi) ,9x10( 2 foliculi), endometru 5.5, iar estradiol nu stiu, ...doctorul mi a zis ca totul e perfect, de maine iau decat 87.5ui gonalf, si 0.5ml gonapeptyl...imi redusa doza si ne vedem joi...estimeaza punctia pe luni.....ce ziceti e bine?? Sincer ma gandeam ca nu am foliculi ca prea bine ma simt, mi s-a luat o piatra de pe inima...pt durere de cap pot lua jumate de pastila de nurofen [alcool] ????

 

[flo2] [flo2] [flo2]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ligiuta cauta pe net la tratamente ginecologice Sovata si vezi ca scrie ce afectiuni se pot vindeca acolo. Parca pentru desfundarea trompelor se fac instilatii...

Eu am fost acolo dar nu pt tratamente, si nu-i pe gustul meu...sper sa nu dati cu pietre in mine [batcap].. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...