Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Clubul "babelor FIV-oase",capitolul 144


Recommended Posts

  • Răspunsuri 1,1k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Corinka, stiu ca asa este. Am zis-o si eu asa, la suparare. M-ar fi ajutat totusi macar niste analize sa-mi fi dat sa fac pana ajung eu la medic. Dar in functie de rezultatele analizelor facute ieri, poate mai fac si altele.   Eu tot sper sa fie doar din cauza stresului, sa nu fie mai grav...

Ella, eu tot mai sper pentru tine si-ti doresc din suflet sa-ti fie bine. Daca vreodata vei fi nevoita sa ajungi la PK insa, sa mergi cu incredere. E un medic bun, un om deosebit, foarte prompt in a raspunde email-urilor, diplomat, serios si foarte bine pregatit. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Arsalius multa putere pentru a trece mai departe iti doresc.

 

Ella puteti face amandoi cariotipul ca sa vedeti daca vreunul din voi are probleme. Referitor la embrionii pe care ii ai nu renunta la ei. Chiar daca unul nu este sanatos genetic nu inseamna ca ceilalti nu sunt buni. Eu am avut 4 blasto din care 2 sanatosi. Referitor la PK iti pot spune ca si eu am facut 2 fiv uri cu el. E un medic bland dar la mine nu a fost sa fie. Eu am ales dupa PK Acibadem dr Tayfun si din punctul meu de vedere clinica e mult mai dotata decat cea a lui PK. Plus de asta PK nu risca, daca ai putini embrioni (eu am avut la primul fiv 2 iar la al doilea 5) ii transfera in ziua 3 si nu face testare genetica plus ca nu da nici o stimulare mai puternica. In schimb Tayfun a riscat dar l a ajutat si laboratorul. Am avut 6 ovo recoltate din care 5 mature si 4 fertilizate. A folosit embrioscopul, a folosit un microcip, a facut laser PZD+ si a testat genetic. Eu cred ca mai ales pentru cele cu rezerva ovariana redusa cand si calitatea ovo e slaba e important sa alegem un laborator performant. A si in plus, Tayfun la un simplu eco a observat ca ceva nu e in regula cu uterul meu (confirmat ulterior prin RMN). Cu PK am facut si histerosonografie si mi a spus ca totul e ok, dar eu aveam uter in forma de T si adenomioza. Iti doresc ca luni la eco totul sa fie ok

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Arsaluis imi pare foarte rau pentru pierderea ta! Iti doresc multa putere!

Ella poate totusi ai vesti bune luni. Cariotipul vostru este una, dar embrionii nu inseamna ca nu pot si ei avea defecte genetice, chiar daca cariotipul va iese bun. Ai incredere in puiutii tai!

Piscotel iti doresc sa fie ultima luna cu grija ciclurilor scurte si sa te poti duce sa faci transferul!

Melisa tu ce mai faci, cum merge stimularea?

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Off fetelor ce sunt vestile astea triste.

Arsalius imi pare rau, trebuie sa ai putere sa te ridici si sa o iei de la capat, nu te da batuta.

Ella sper sa vii cu vesti bune luni, eu cred ca inca sunt sanse ca embrionul tau sa fie dezvoltat bine.

Eu azi am fost la eco, estradiolul 2108 , in rest nu am intrebat..a zis ca e bine, marti am punctia...azi fac ultimele doze de gonal si gonapeptyl,iar duminică noaptea ovitrelle..mi a dat si klion...

Melisa tu cum stai cu stimularea??

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fetele Multumesc  [flo2]  voi vedea luni ce va fi, dar mi-am luat gândul de la sarcina, măcar imi va fi ușor luni sa accept. 

 

M3ryro ma gândeam de Budapesta ca e mai aproape de mine, cu toate ca auzisem si de Dr. Tayfun numai de bine. Oricum acum e devreme sa iau o hotărâre, sa vad ce fac cu ceilalți 3. Oricum acum financiar nu stau bine pt a merge la el. Si stiu ca cu trecerea timpului scad si șansele, dar nu am ce sa fac deocamdată. Multumesc pt îndrumare. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...