Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Clubul "babelor FIV-oase",capitolul 144


Recommended Posts

Si daca tot am fost asa bine primita :) va mai stresez putin ! Voi ati folosit EmbrioGlue la transfer ? Ca nu stiu pe nimeni sa fi folosit , pe net am

tot citit despre el , dar imi este de mai mare ajutor  daca as auzi parerile voastre !  [batcap]  

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 1,1k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

    Piscotico daca tot ai scris si masurile iti traduc :

progesteron 1,8ng...maxim admis inainte de ovulatie e 1,5 pt a face transfer...deci e prea mare

estradiol 53,5pg maxim admis in z2-3 e 60pg

    Trebuie sa pun pe prima pagina factorii de conversie si atunci e mai usor,nu trebuie nici eu nici voi sa cautati sa convertiti.

    Gineta,eu am folosit embrioglue,dar fara succes...nu cred ca din cauza lipiciului,ci din cauza embrionilor.Ne poti intreba ce doresti,cineva tot iti va raspunde...stim toate cum e cand esti in asteptare si te apasa 1001 intrebari si dileme.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Si eu voi stresa un pic fetele :)

Multumesc de intrebare Mimi.

[flo2]

Am facut stimularea cu Elonva care mi a produs decat 5 foliculi de dimensiuni mici , apoi se facusera 7 in ultima zi de stimulare. Pt cine nu stie ce e Elonva e o singura injectie care se face in timpul stimularii si asta se pare ca lucreaza timp de 7 zile. La mine nu functionat bine exact cum ma si asteptam .Am avut putini foliculi si mici. In a 7 -8 zi de la injectie dr m a trecut pe Gonal f 300  timp de 2 zile .

Dupa astea 2 zile de Gonal la eco dr a vazut 9 folicoli( asa au fost de fapt de la inceput in z2 de ciclu cand nu aveam nici o stimulare). Astazi aveam 9 foliculi. Unii au crescut f repede .

Unu are 24.5 mm altul 22.5 altul 21, 19, 18, 15, 14, 13, 11, 8 sper sa mi amintesc bine. 

Intrebare a mai facut cineva foliculi asa umflati? Stiu ca primii 3 nu sunt buni dar de restul ce ziceti.

In seara asta am facut ultimul orgalutran . Iar in dim asta la 3 fac decaptyl doza dubla si un ovitrel.

Pup fetele suparate (Piscotel , Arsaluis)si fericitele mamici.

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Melisa iti raspund aici:) Am avut 25 de foliculi , dintre care au fost recoltati 17 , apoi am inghetat 8 de calitatea A , eu eram foarte aproape de hiperstimulare si nu am facut transferul atunci ! La mine stimularea a fost cu Puregon parca 150 unitati pe zi , si am raspuns se pare foarte bine ! In legatura cu stimularea ta nu stiu sa iti zic ca nu am folosit Elonva ! 

Cand ai punctia ? 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

     Melisa,primii trei e posibil sa fie prea maturi si sa se fecundeze aiurea,deci slabe sanse sa te poti baza pe ei.Urmatorii sunt neuniformi,dar pot contine ovocit...deci nu iti pierde speranta.Cu Elonva a facut Marushelu stimulare si mai stiu doua fete(nu de pe forum) dar fusesera un experiment...au raspuns bine,dar nu stiu daca din cauza tratamentului sau din cauza varstei(erau sub 30ani).

    Gineta,maine e duminica...lucrezi si maine sau te-au zapacit hormonii?!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Nu am ajuns inca in stadiul ala :)))) desi nu mai am mult pana ma zapacesc de tot :)) Locuiesc in Arabia Saudita , pentru mine maine e prima zi de munca , suntem un pic dereglati aici  [batcap]   Am adus embrionasul la caldura, ca in Viena era cam frig :)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...