Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Clubul "babelor FIV-oase",capitolul 144


Recommended Posts

  • Răspunsuri 1,1k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Fetele,tot a.ti scris cu nr de ovocite.I.mi amintesc ca am facut eco cu o luna inainte de ET si mi.a zis ca am 5 foliculi.Luna urmatoare dupa stimulare tot 5 +2 fff mici.Stiu ca i.am zis si dr.ului ca am avut la fel si luna trecuta dar nu mi.a zis nimic.Pai dupa stimulare nu trebuia sa fie mai multi fatza de cum ii ai nestimulata?sau stimularea e doar sa.i creasca doar pe cei pe care ii ai?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fetelor nu ma asteptam la atatea vesti triste  [:(]

Nu am mai citit de o saptamana ca nu am avut telefon cu net dar speram sa gasesc vesti mai bune....cum se apropie FET tot mai fricoasa sunt iar aceste vesti ma demoralizeaza comolect.....eu pana acum nu ma gandeam si la varianta ca s-ar opri din evolutie un embrion...eu gandeam doar ca se prinde sau nu.....dar acum imi sta in cap si ideea ca daca e un transfer de 2 embrioni si sa presupunem ca doar unul se opreste din evolutie dar celalalt ar fi sanatos....il opreste si pe el sau il afecteaza? Eu nu inteleg....sau daca nu il afecteaza si celallalt se dezvolta ce se intampla cu cel care s-a oprit??? [ascuns] 

Despre mine nu prea am ce sa povestesc doar ca mi-am facut iar analizele de ziua 3 si acum totul a iesit ok zice PK ca e perfect....dar eu sunt ingrijorata sa nu scada prea mult caci in 3 sapt am ajuns cu TSH de la 4.8 la 0.58 deci.... [biz]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

A si apropo...ca tot vorbeati de ce se ia inainte de FET ...medrol si prednison si alte chestii....mie nu mi-a zis nimic deapre asa ceva....oare de ce? Deci chiar nimic! Mi-a zis ca facem FET pe natural...un eco in ziua 10 apoi un Ovitrelle si transferul la ei dupa alte 1 sau 2 eco....atat....nu mi-a dat sa iau nimic...eu iau de la mine Ferro-folgamma pt ca am iesit f anemica  la analize si co tine fier, acid foloc si vit B12 ...asa mi-au dat de la farmacie ca altfel nici astea nu le-as fi luat.....

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Va urmaresc demult si eu am facut fiv, da Lore3 asa,ma gandeam.si eu daca se,prinde embrionul fericire mare sau eventual sa pierd din alte cauze,dar nu m-am gandit ca voi ajunge la 9 saptamani sa aud in urma cu o saptamana ca sarcina este oprita din evolutie totul a fost ok cauza care? am platit am ajuns la 5000 euro,cu tot cu stimulari ,acum 5 zile am avut chiuretajul plus o balta de,lacrimi deci in final am obtinut 0.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Denisa, stii ce mi-a spus doctorița care ii tine locul Dr meu la întrebarea de ce se întâmpla sa fie sarcina fara embrion??? Mi-a spus râzând, deci râdea, ca așa se întâmpla in fiv. Mie sincer nu mi sa părut nimic de ras in asta si așa avem sufletul plin de durere si ea rade ca o proasta, pe bune acum.

Imi pare rău pt pierderea ta. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Lore3 , este adevarat ca ne putem demoraliza foarte usor , dar eu cred ca fiecare dintre noi este diferit, nu este obligatoriu sa ti se intample si tie , avand in vedere ca te apropii de transfer ar trebui sa te aduni si sa gandesti pozitiv! Si este posibil sa iti de-a si tie inainte de tratament alte medicamente sa iti pregateasca corpul , eu am fost la eco din ziua 10 a CM , abia in ziua 16 am facut pregnyl apoi din ziua 18 am inceput cu progesteron , duphaston , prednison si estrofem , iar transferul in ziua 21 ! Si nici eu nu crdeam ca imi va da alte medicamente inainte , pe parcurs ce masura zilnic endometrul imi baga in schema cate ceva :) asa ca trebuie sa ai incredere in Dr , daca nu , nu ar fi rau sa o intrebi direct , la urma urmei tu esti cea importanta in toata ecuatia asta ! 

 

Am citit si povestea fetelor cu esec , mi se rupe inima cand vad ce se intampla :( imi pare tare rau ... 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Doamne!!!

 

Ce Dumnezeu se intampla aici?!

 

Jur ca mi si frica sa intru si sa mai citesc...

 

[:(]

 

Nici nu stiu ce să spun....m.am blocat....nu imi imaginam ca exista atatea peticole, ca se pot intampla atatea ...

[:(]

 

Jur ca citesc ce scrieți si sper sa fie doar un vis urat...

 

Aveti grija de sufletele voastrea, va imbratisez cu drag  [ruga]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...