Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Clubul "babelor FIV-oase",capitolul 144


Recommended Posts

Ramo,acest vis urat este realitate din pacate sunt lucruri care trebuiesc spuse nu ascunse pe care multe femei le-am simtit pe pielea,noastra eu inca sunt intr-o depresie ,m-am trezit la realitate,stiti ce mi sa spus la eco de am fost sa vad a doua confirmare ca sa oprit din evolutie nu vb de clinica unde am facut fiv un cabinet din orasul meu ,dr.a zimbit la vazut pe sotu ca este chinez im spune...ce imperecherea intre rase na mers..deci eu eram in soc si el zimbea ce sa,mai spun bafta tuturor si sa va ajute dumnezeu sa reusiti.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 1,1k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Denisa nu pot sa cred ca suntem in 2017 si unii oameni inca mai judeca "rasa" !!! Sunt de-a dreptul socata , in special ca vine de la un om in care ti-ai pus toate sperantele si ti-ai deschis inima ! Sa ii fie rusine ! 

Sunt sigura ca atunci cand se va intampla minunea , va iesi un bebe foarte frumos si sanatos   [flo2]  asa cum toate speram de altfel :) 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ella,Denisa imi pare foarte rau,unii doctorii sunt de a dreptul insensibili.Sa razi cand dai o asemenea veste mi-se pare foarte grav la fel

si afirmația despre "împerecherea intre rase"cum e posibil sa scoti asemena prostii din gura?!!

M-am enervat foarte tare.

Din păcate grijile nu se termina cu un test de sarcina  pozitiv,de abia atunci incep,si sunt de acord ca trebuiesc spuse chestiile astea.

va doresc o duminica frumoasa  [flo2]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fetelor, asta e realitatea, după testul pozitiv apar alte griji si probleme si nu vad de ce sa nu se spuna aici, cred ca pt asta exista acest forum. Si asa cum s-a mai discutat cu cateva zile in urma, doar cine a trecut prin asa ceva poate sa inteleaga o astfel de situație, cred ca nici dr nu realizeaza câtă suferinta există in astfel de cazuri, desi intalnesc atatea, dar macar din bun simt ar putea sa se abtina de la comentarii. 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mie doctorii in general mi se par cam sadici :)) cred ca sunt atat de obisnuiti sa de-a astfel de vesti incat pentru ei e ceva foarte normal , si pp ca deja face parte din natura lor sa fie asa , de piatra ! Bineinteles ca sunt si medici cu suflet , care simt si sufera alaturi de tine , doctora mea din Buc , dupa 3 ani de incercari de a face bebe , a fost nevoita sa imi zica ca e momentul pt fiv , chiar vorbea de mama donatoare de ovocite :( dar in momentul acela stiu ca ma tinea strans de mana , eu plangeam si ea se abtinea foarte mult , doar sa nu ma descurajeze mai rau ....si acum imi scrie si o tin la curent cu tot ce fac acum :) Iar cand voi avea burtica cu siguranta la ea ma voi  intoarce [:)]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fetelor, exista si medici cu suflet!

Despre doctorita mea din Oradea am auzit de la mai multe persoane ca ar vorbi urat cu pacientii si care si mai cate. Cu mine a vorbit intotdeauna foarte frumos! Eu am inceput sa merg la ea cand eram insarcinata, insa nu de la inceput, pentru ca prima parte a sarcinii mi-a fost monitorizata la Debretin. Si cand m-am dus prima oara la ea a trebuit sa-mi dea vestea proasta: SOE. Ar fi fost culmea sa-mi mai si vorbeasca urat! De atunci merg tot la ea in Oradea si am observat ca e un pic mai dura, mai directa, insa vorbeste foarte frumos si ma incurajeaza.

Cat despre doctorul cu care fac fiv la Debretin, ce sa mai spun: "painea lui Dumnezeu"! La ultima fiv, cand ne-a anuntat beta negativ, era asa de trist incat aveam senzatia ca din moment in moment aveau sa-i dea lacrimile.

Pana la urma, medicii se poarta cu pacientii dupa cum le e caracterul. Este adevarat si ca nu-i sanatos pentru ei sa se implice prea mult emotional in esecurile pacientilor, dar oamenii de caracter va vor arara macar ca va respecta suferinta.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

    Hello babutze!

    Denisa,bine ai venit printre noi si gravideala cat mai curanda!Imi pare rau de pierderea suferita,dar iti doresc multa putere sa depasesti situatia.

    Eu va spun ceva si puteti da cu pietre...peste un timp veti ajunge sa ganditi ca mine(daca acum e invers).Daca nu va permiteti sa faceti un fiv,cum credeti ca va veti permite sa cresteti un copil?!Un copil are nevoi si fizice si materiale si au nevoie de sustinere din toate punctele de vedere macar 18ani.

    Sarcinile fara embrion sau molare pot aparea si in conceptia naturala,nu doar in fiv.Cineva scria de curand ca a intrerupt sarcina datorita unor malformatii mari la fat(si o higroma pe langa ele) si Lore te-am dat exemplu.Sarcina fusese obtinuta natural si doamna era speriata de o dr fara experienta ca fiecare sarcina care va urma va fii la fel...adevarul fiind altul,ca fiecare sarcina poate diferi si daca a fost un defect de fabricatie odata nu mereu va fii la fel.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Dea ai dreptate ca si la o sarcina obținută natural se poate întâmpla anumite chestii cat despre chestia cu fiv nu sh ce sa zic eu nu sunt de acord cu asta,la un fiv trebuie sa plătești dintr-o data câteva mii de euro iar in creșterea unui copil nu plătești dintr-o data mii de euro,costurile sunt destul de mari lunar dar cu un serviciu stabil si bun iti permiți sa il cresti.

Din păcate sunt muuulte cupluri care nu își permit sa faca fiv din motive financiare dar dupa părerea mea asta nu înseamnă ca nu își permit sa crească un copil.

nu arunc cu pietre doar imi spun si eu părerea.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

    Dana,sunt de acord cu tine pana la un punct.Si eu am o gramada de cunostiinte cu servicii stabile si fara probleme de fertilitate...si au avut perioade cand au apelat la credite pt a face fata cheltuielilor care aparusera pe motive de sanatate/educatie,etc...dar daca ar exista un credit pt fiv neachitat oare cum ar reusi sa mai faca fata,cine ar suferi cel mai mult,nu pruncul pe care l-ai asteptat o viata intreaga?!Am si cunostinte care azi lucra,maine nu mai lucra...nu din vina lor,din vina situatiei din ro...dar oare copiii lor nu sufera(ca doar au facut prunci pt alocatie)?!

    Nu vreau sa par rea,dar eu am crescut intr-o familie cu multe lipsuri si cu multi prunci...si nu as dori ca pruncul meu sa traiasca nici macar un sfert ce am trait eu.Pe langa plata unui fiv trebuie luat in calcul ca si mentinerea sarcinii costa inca pe atat,apoi nasterea...apoi nevoile pruncului.Atat am vrut sa subliniez.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...