Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Clubul "babelor FIV-oase",capitolul 144


Recommended Posts

    La Reprofit Mia,unde mergi si tu:)).LHul imi face figuri,e prea mare inainte de ovulatie si asta indica un endometru imbatranit inainte de vreme.Sunt luni cand iese ok la inceput si nu ovulez sau ovulez prea devreme,si asta nu e ok pt ca fac transfer pe ciclu natural.Eu nu raspund la estrogeni din pacate si dozele imense nu ma inhiba doar imi dau organismul peste cap.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 1,1k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Dea ai mare dreptate. Eu am reusit dupa 3 fiv uri si o histero operatorie sa obtin o sarcina. Si toate cele 3 fiv uri cu cazare, drumuri, tratamente m au costat pe 20.000 euro. Acum avand peste 35 ani a trebuit sa fac panorama care a fost aproape 3.000 lei. Medicul meu vedea o problema la bebe si atunci am preferat sa merg si in Bucuresti la control. Morfo de trim 1 am facut la 2 medici, iar o morfo a fost peste 400 lei. Merg tot lunar la Uscatescu pt trombofilie si cum tb sa fiu dimineata la 6 acolo plec de seara si stau la hotel. Deci lunar cheltuielile mele cu eco, drumuri la Buc depasesc 1000 lei. Nasterea la mine in oras la privat este 9000 lei la care se adauga celulele stem daca vreau sa recoltez. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mia din fericire am par in cap sa dau si altor persoane :)) dar imi iubesc parul atat de mult ca o iau razna cand vad cat adun in urma mea .... ca si tratament dupa transfer am progesteron , duphaston , estrofem , acid folic , profertil , aprednislon si clexane ! Nu stiu care sa aiba efect asupra parului , dau vina pe stres :( acnee nu am avut niciodata, acum mi-a explodat fata :((  progesteron eu iau pt menstra de 3 ani lunar , nu am avut probleme cu ingrasatul , am 49 de kg de vreo 4 ani ... acum chiar mananc mai mult ca sunt obligata , ma gandesc ca daca embrionasul creste in burtica are nevoie din toate cate ceva ! Incepuse sa imi creasca par mai mult pe corp in schimb , noroc cu epilarea cu laser ca am scapat de el ...nu tot ca dupa stimulare a mai rasarit cate un fir :( 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

@Gineta: Am o prietena careia i-a explodat acneea de la Progesteron...

 

 Dea, la Reprofit la ce doctor esti? [flo2]   Poate o sa ai luna buna in Mai si ne vedem acolo  [:-)))]  Apropo de testat..eu fac acum cu ale mele..trebuie sa spun la punctie ca vreau sa le testeze, nu? Exista vreun risc daca le testeaza? Se poate diminua cumva calitatea acetora??Exista mai multe tipuri de testare?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

    Mia revin dimineata cu detalii despre testare...acum mi-e cam gata bateria si nu am incarcatorul la indemana.Cea mai ampla e aCGH si testarile se fac din invelisul embrinului,ceea ce va deveni placenta(nu din interior unde va deveni fat).

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fetelor eu acum am vazut o emisiune pe TLC ...nu stiu daca aveti postul dar m-am socat....arata despre fertilizarile din America...un cuplu de gay care a plecat din Anglia nemultumiti ca nu au putut infia un copil au dedchis in America un centru de fertilizare unde efectiv poti sa iti alegi tu donatorul de aperma sau ovule si ba chiar poti afla printr-un program cum va arata copilul....deci incepand de la culoarea ochilor, sexul, inaltime etc....pur si simplu a zis ca el creaza oameni deci e un fel de mini Dumnezeu....chiar zicea ca si copii lor proprii sunt defapt gemeni identici...adica embrionul s-a divizat dar unul l-au inghetat si au transferat dupa 4 ani...deci au 2 baieti geneni identici la 4 ani diferenta...si repet ei sunt gay....deci eu nu mai am cuvinte!!!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Lore am o prietena care dupa prima sarcina pierduta la 8 luni , nu a mai putut face copilasi ....intre timp a adoptat un baietel superb care acum are 3 ani deja :) 

Avand inca ovarele partial functionale a plecat in California sa isi indeplineasca visul , i s-au recoltat 6 ovocite , 5 fertilizate ! 

Prima mama surogat nu a reusit sa ii duca sarcina , apoi a mai transferat inca un embrion unei alte mame surogat ( ambele pana in 30 ani ) mai avea 2 embrionasi inghetati, a ales de data aceasta sa ii transfere pe amandoi unei mame surogat de 42 de ani .... acum 2 luni a devenit mama de gemeni : baiat si fetita ! Amandoi superbi , sanatosi , nu pot descrie cata fericire este in lumea lor acum . Costul nu a fost deloc mic , doar procesul in sine a costat 100.000 dolari , plis cheltuiala de a sta in state cam 4 luni de zile , peste o saptamana se va intoarce cu gemenii si abia astept sa ii smotocesc ! 

Pentru mine ea este exemplul cel mai bun , si mereu ii scriu de cate ori simt ca cedez ! 

Are acelasi raspuns : Daca eu am putut , si tu poti ! 

Povestea da , pare ireala :) dar totul s-a intamplat sub ochii mei, am suferit cu ea pt pierderea bebelusului la 8 luni , am plans impreuna , ne-am rugat sa o salveze macar pe ea doctorii, si uite acum ce familie frumoasa are :) 

 

speranta moare ultima ! 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...