Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Clubul "babelor FIV-oase",capitolul 144


Recommended Posts

  • Răspunsuri 1,1k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Melisa, uite aici Coenzima Q  de 400mg  : http://www.naturanoastra.ro/cumpara/ultra-coenzima-q10-coq10-400mg-30-caps-sw-7752931

 

Laurita, medicul care ti da schema la Fiv trebuie sa ti spuna si de Euthyrox, dupa ce ii arati rezultatul la TSH. Mie mi a dat si la primul Fiv, si la transfer si la al doilea Fiv..

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mi-a sosit in sfarsit si noul rezultat pentru AMH: 0.71. Evolutia a fost dupa cum urmeaza (voi specificca si evolutia vitaminei D pentru ca se spune ca ar avea o legatura):

- aprilie 2016: AMH- 0.83 si Vitamina D- 3.6 (Medlife)

- iunie 2016: AMH- 0.94 si Vitmina D- 34 (Medlife)

- Decembrie 2016: AMH- 0.4 si Vitamina D- 24 (Synevo)

- Martie 2017: AMH- 0.71 si Vitamina D- 40 (Medlife)

 

In cazul meu se pare ca AMH-ul nu a "crescut" odata cu cresterea valorii vitaminei D. Am specificat si laboratorul pentru ca valorile obtinute la Synevo au fost cu mult diferite de valorile obtinute in timp la Medlife. E drept, analizele facute la Synevo au fost la o luna dupa FIV si poate ca stimularea a facut ca multe valori sa fie anormale. Dar AMH-ul nu cred ca ar fi putut fi afectat. Poate gresesc...

Oricum, am vrut sa refac AMH-ul pentru ca imi intrase in cap ca nu voi mai avea nicio sansa la FIV 2 cu AMH 0.4. Nu ca ar fi mare diferenta intre 0.4 si 0.7, dar parca m-am mai linistit un pic :)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Dea multumim de casuta [flo2]  si ai mare dreptate cu postul si cu parerea lui Barbosul...adevarul e ca si eu cred in adancul sufletului ca pe Dumnezeu il bucura tot ce ne bucura si pe noi mai ales procreerea...deci...

Moti sper ca nu esti dezamagita ca luam matura la tine! Stii f bine ca e suficient si 1 blasto pt un bebel minunat si mai ales in cazul tau care a mai avut si va mai avea...deci ai toate motivele sa sari in sua de bucurie caci ai 2 blasto grasuni si frumosi ca tine! [flo2]

Dana exact la fel simt ca tine cand imi spune lumea sa merg la biserica sa ma rog sa tin post sa sa sa ...prostii!!! Ce stiu ei ca la noi daca nu sunt bune trompele pana si minunile sunt de ordinul Fecioarei Maria ...adica daca ma feresc sa nu raman inaarcinata de frica unei a 3a extrauterine cum puii mei sa raman? Numai daca apare asa un embrion in pantecul meu caci altfel nu are cum....asa ca eu nu ma mai obosesc nici explicatii sa mai dau la cei care habar nu au cun dunctioneaza organismul uman si mai ales ca am vreo 2 prietene la care doar se uita barbatul mai insistent si raman gravide

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Lore sunt fericita ca din toate ovocitele mele au iesit 2 blasto sanatosi la cum se prezinta gigeii nostrii ... 

 

Sotu e putin dezamagit pentru ca se invinovateste datirita gigeilor ... Asa ar trebui sa ma invinovatesc si eu ca s.a deschis colul prematur ... Ii este teama sotului ca nu o sa avem implantare , ca o sa vreau sa fac embriotransfer cum vine menstra ...diferite scenarii ... Abia il astept sa vina de la scoala sa il ciufulesc ... O are promisa :)))

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

    Hello girls!

    Motilica,de unul lipicios ai nevoie...asa ca ai incredere in pinguinii tai!

    Piscotica ma bucur ca ti-a mai revenit sufletul acasa!

    Mia,parca tu intrebai ce luam cele cu mutatii...eu iau zilnic aspenter si taxofit folsaure+metafolin+vit B(e un complex de acid folic sintetic+natural+Beuri).

    Pe restul va pupic,am citit pe sarite,recitesc si poate mai revin mai tarziu.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Piscotel eu tot nu am inteles de ce nu a vrut Pk sa faci Fiv din cauza chistului?

Eu sunt in pom si pomul in aer initial ma pregatesc de Fiv ar trebui maine sa plecam dar mi e teama de acele scurgeri maro care le am avut 10 zile inainte de ciclu. Daca am ceva si eu plec sa fac Fiv? Chiar nu stiu ce sa fac. Normal ar trebui sa facem bagajul in seara asta dar stam ca nu stim incotro sa o luam

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...