Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Clubul "babelor FIV-oase",capitolul 144


Recommended Posts

Spre deosebire de voi eu am un sot sensibil care mi-a plans cand am pierdut ingerasul cot la cot cu mine... Eu dupa doua saptamani am zis ca trebuie sa fiu puternica pentru amandoi , am facut si chiuretajul al doi-lea si am decis sa facem FIV2 , pe cand sotul a fost atat de marcat incat a zis ca nu isi mai doreste bebe ...ca nu mai poate sa treaca prin aceeasi procedura si mai ales ca nu vrea sa ma piarda ( in ianuarie ma vazuse in cele mai urate momente , aproape inconstienta pe masa de nasteri cand a trebuit sa decida anumite aspecte pt a ma salva pe mine ) .

 

Pentru familia pe care ne-o dorim trebuie sa fim puternice . Barbosul iti da una si iti ia altele... Eu am suportul sotului, iubire nemarginita ( fiind la a doua casatorie am gasit perechia sufletului meu ) si totusi cu AMH de 9,82 am ajuns sa ne chinuim cu gigeii ... Cateodata ma mai rastesc la Barbos dar ce sa-i fac... Suntem prea mici pentru El si face cum crede El ca este mai bine indiferent ca noi ne dorim tot ce ar trebui sa avem... 

 

Speranta moare ultima...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 1,1k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Motisor imi pare atat de rau , acum imi dau seama ca eu nu am trait nimic in comparatie cu multe dintre voi :( 

amh-ul meu este 11.9 ...la 27 de ani ! O sa incerc sa ma adun si sa dau tot ce am mai bun in mine , nu as vrea sa ii fac rau embrionasului din burtica mea cu momentele mele urate  [batcap]  cred ca sunt eu inca un copil , si de multe ori imi este prea frica de ce urmeaza , si tare mult as vrea sa fie mami cu mine :( 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Desi am 37 ani si am o fata de aproape 16 ani din prima casnicie , crede-ma ca am momente cand imi vine sa ma sui in masina si sa merg la mama . Desi m-a sustinut la sarcina rezultata din primul fiv nu a stiut cum a fost facuta ... nu a stiut si cred ca nu ii voi spune niciodata prin ce am trecut . Mama mea m-a nascut dupa ce la 23 ani a ramas cu un singur ovar si pe durata sarcinii ( in 1980 ) cand inca medicina nu era asa avansata , au constatat ca la nastere aveam cordonul ombilicar in jurul gatului de 4 ori si placenta putrezita in proportie de 40% iar lichidul amniotic era verde mai mult... Fiind si eu mama mi-a fost foarte greu sa-i spun ca ma supun unor interventii riscante pentru a face un bebe mult dorit... Cred ca s-a chinuit destul cu mine , sa ma faca si sa creasca , incat nu as vrea sa fie povara unei nereusite pe umerii ei ... E suficient cat sufar eu si cat ma chinui...

 

Ca fiecare dintre noi de altfel ... ne chinuim financiar si ne punem in pericol sanatatea pentru a ne indeplinii visul ... Sper sa reusim fiecare din noi si sa ne tinem bebelusi in brate cat mai repede. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Motisor , da din pacate mamele noastre au simtit suferinta si ele , si mama a pierdut 2 sarcini pe care si le dorea , eu am ales sa ii spun despre ce fac , sunt mai mamoasa eu , fac ce fac si fug la mama si bunica :) 

Si eu sper din suflet sa vorbim in viitor despre copiii nostri , si nu despre cum ne chinuim sa ii facem ! 

[flo2]  va pup tare ! 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Gineta, să înțeleg că Amh-ul tău indica sindrom de ovare polichistice? Ce motivare au avut medicii să îți sugereze donarea de ovocite? Din păcate eu nu îmi pot asuma această variantă. Nu spun că nu e o soluție viabilă pentru alte cupluri, dar pentru noi nu e, de aici și deznădejdea mea...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ella, primește o îmbrățișare de la mine.  Știu că nu te poate consola nimic acum, dar să știi că ești o femeie cu multă dragoste de dat din moment ce ai făcut atâtea pentru a avea un copil. Știi probabil că oprirea din evoluție e calea prin care copii devin îngeri în loc să se nască bolnavi...

În suflet deja ești mamă și intr-o zi o să vezi că vei fi și concret, printr-o cale sau alta!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Dea78 și eu am impresia că PK mi-a recomandat donarea de ovocite pentru că are el ideea fixă că pacientele cu AMH mic nu răspund bine la stimulare. Nu contest că știe ce vorbește, dar m-a durut că nu mi-a prea dat nicio șansă.  Noi avem probleme și cu partea masculină, fiind nevoie de intervenție pentru extragerea spermei, deci suntem un caz greu și cu șanse mici. Iar medicilor nu le prea plac cazurile de genul acesta...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...