Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Clubul "babelor FIV-oase",capitolul 144


Recommended Posts

  • Răspunsuri 1,1k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

fetelor, maine am punctia, in afara ca nu trebuie sa mai mananc nimc dupa ora 6, mai trebuie sa ma pregatesc cumva?? adica mersul la baie e permis??medicul mi a zis doar de lichide si mancare ..atat.

O ala intrebare, este normal sa ma doara fff tare sani , de sambata nu suport nimic pe ei :)...ma gandeam ca simptomul asta incepe dupa ET, dar vad ca pe mine ma doare de dinainte...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Adriana eu inainte de punctie am mancat dimineata , cine ti-a zis sa nu mananci ? Pe mine dr m-a pus sa mananc inainte ca mi-a administrat painkiller puternic si aveam nevoie sa nu ma doara stomacul dupa ! Poti face orice inainte de punctie , pipi o sa te puna sa faci exact inainte de punctie , vezica la mine a fost perfect goala , iar cat despre sani ai mei explodau de la stimulare ! Nici sa ii ating nu puteam , sutien nu am mai purtat saptamana respectiva ! 

 

Iti tin pumnii , poate fetele stiu mai multe despre ce trebuie sa faci si sa nu faci inainte ! Cel putin la mine asa a fost :) 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Adriana,eu am avut punctia la 10 dimi si mi.ai zis sa nu consum nici mancare nici lichide incepand cu 3 noaptea,stiu ca m.a asteptat sotul cu sticla cu apa dupa ce m.am trezit si am plecat,eram rupta de sete.Asa ma dureau si pe mine sanii inca de la stimularea cu tratamentul,la ET deja bubuiau si asa au ramas pana dupa beta in scadere.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Adriana, bafta multă mâine. Eu nu am avut voie sa mănânc înainte de punctie de seara dupa ora 21 si eram programată la punctie la ora 9. Îți face anestezie generală si nu ai voie sa mănânci. In dimineața puncției eu stiu ca nici apa nu ai voie sa bei. Așa a fost la mine. Poate intra si alte fete sa îți spună. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Inainte de anestezia generala nu se mananca si nu se bea nimic, iar in seara precedenta se consuma o cina usoara!

Pot fi si unele exceptii. De exemplu, eu fac tratament cu Euthyrox, asa ca de dimineata am luat pastila cu putina apa, cum mi-a spus medicul. Oricum, am luat-o cu peste 5 ore inaintea punctiei.

Dea, sa-ti traiasca sotul, tortul a fost delicios, saru'mana. Tu l-ai facut?

Sa traiasca si catelul Danei!

Bun venit si mult succes fetelor noi!

Ella, regret enorm ce ti s-a intamplat si-ti doresc multa putere sa o iei de la capat!

Eu ma simt plina de energie, deseara reincep sa merg la sala si de-abia astept luna mai ca sa merg la control, iar ulterior sa incep fiv 4.

Ce spuneti, ce analize ar trebui sa reluam, avand in vedere ca le-am facut asa:

- hepatitele si hiv in octombrie 2016 (amandoi, inainte de fiv 2)

- torch in octombrie 2016

- hemoleucograma, ionograma si amh in ianuarie 2017 (eu, inainte de fiv 3)

- tsh si prolactina in februarie, dar le repet la Debretin in mai

-spermograma si spermocultura in februarie

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Cori eu am facut primele analize in iunie 2016 pentru FIV1  si la FIV 2 din martie 2017 am repetat hepatitele si hiv ( am inteles ca au valabilitate 6 luni ) si torch .... Hemoleucograma o aveam facuta in ianuarie la chiuretaj si probabil nu am refacut.o pt ca nu trecuse 6 luni... 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

 

Ella iti doresc multa putere! Dea multi ani fericiti sotului! Dana sa iti traiasca catelusul! AnnaK si eu am amh mic, am scris mai in urma povestea mea, cred ca acum vreo 2 capitole

 

Mulțumesc, o să citesc. Amh mic se corelează și cu vârsta, din păcate...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Offf, Ella, putere multa iti doresc  [grup]

Dea, la multi ani sotului! [cheers]

Dana, sa te bucuri cat mai multi ani de catelul tau! 

Adriana, bafta multa maine!!!

Fetelor noi, toate cele bune!!! Sa auzim numai vesti bune!

Corinka, imi place tonusul tau :)

Velvet, un gand bun si pentru tine  [pup]

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...