Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Clubul "babelor FIV-oase",capitolul 144


Recommended Posts

  • Răspunsuri 1,1k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Piscotel  [flor]

 

Anna bine ai venit si mult succes!  [flo2]  nu,nu te ignor.viata mea s-a schimbat.si-am ramas singura.pe scurtul cel mai scurt.

 

inainte de punctie,nici apa.seara mancare usoara in jur de 6.sa va reveniti repede dupa anestezie,sa nu vomitati,etc.

 

Adriana succes maine!  [flo2]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna, 

 

Mulțumesc, o să citesc. Amh mic se corelează și cu vârsta, din păcate...

Buna , bine ai venit, cum zic fetele sedere scurta iti doresc :))

Un AMH mic la o varsta pana in 35 de ani nu este cel mai grav lucru care se poate intampla..Mie Dr.Ispasoiu de la Sibiu ( am ajuns acolo sa ii cer o parere, nu intentionam sa fac FIV in Romania desi mi s-a parut un profesionist dar aici e vb si de laboratoare nu doar de doctor..) insa mi a spus ca un AMH mic la o varsta de 29-30 de ani..char pana in 35 de ani nu inseamna ca nu mai ai deloc ovocite..din contra acelea care sunt pot sa fie calitative.. 

 Tu cat ai AMH ul?  Am mai citit astazi pe forum ( culmea, am intrat in greseala :)) cred ca era la sarcina cu mama surogat sau asa ceva) si era cineva care a facut fiv cu amh mic si a avut un nr mare de ovocite, deci totul este posibil! Normal, ideal este fie si de calitate si sa se prinda dar asta depinde de atat de multi factori..

  Eu am mai scris aici..am AMH 0.5 ( daca nu cumva a mai scazut de anul trecut, dupa un FIV) si m-am pregatit psihic pentru fiv cu donate dar de la Reprofit mi s-a spus sa mai incerc odata cu ale mele, si urmeaza sa fac asta in aprilie. Recunosc prostia mea..pana acum un an spuneam ca nu voi putea face cu donate..sunt prea multe necunoscute..acum gandesc cu totul altfel..as face la orice ora..ca sa nu mai spun ca acum doi ani eram de parere ca FIV nu voi face niciodata..iar acum numar zilele ca puscariasii pana sa ajung la injectii :))) pentru FIV 2.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna, 

 

Mulțumesc, o să citesc. Amh mic se corelează și cu vârsta, din păcate...

Buna , bine ai venit, cum zic fetele sedere scurta iti doresc :))

Un AMH mic la o varsta pana in 35 de ani nu este cel mai grav lucru care se poate intampla..Mie Dr.Ispasoiu de la Sibiu ( am ajuns acolo sa ii cer o parere, nu intentionam sa fac FIV in Romania desi mi s-a parut un profesionist dar aici e vb si de laboratoare nu doar de doctor..) insa mi a spus ca un AMH mic la o varsta de 29-30 de ani..char pana in 35 de ani nu inseamna ca nu mai ai deloc ovocite..din contra acelea care sunt pot sa fie calitative.. 

 Tu cat ai AMH ul?  Am mai citit astazi pe forum ( culmea, am intrat in greseala :)) cred ca era la sarcina cu mama surogat sau asa ceva) si era cineva care a facut fiv cu amh mic si a avut un nr mare de ovocite, deci totul este posibil! Normal, ideal este fie si de calitate si sa se prinda dar asta depinde de atat de multi factori..

  Eu am mai scris aici..am AMH 0.5 ( daca nu cumva a mai scazut de anul trecut, dupa un FIV) si m-am pregatit psihic pentru fiv cu donate dar de la Reprofit mi s-a spus sa mai incerc odata cu ale mele, si urmeaza sa fac asta in aprilie. Recunosc prostia mea..pana acum un an spuneam ca nu voi putea face cu donate..sunt prea multe necunoscute..acum gandesc cu totul altfel..as face la orice ora..ca sa nu mai spun ca acum doi ani eram de parere ca FIV nu voi face niciodata..iar acum numar zilele ca puscariasii pana sa ajung la injectii :))) pentru FIV 2.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

    Va multumesc dragelor pt urari(in numele soatei) si pt aprecierea tortului.E facut de mine,dar nu a iesit cum mi-am dorit...asta pt ca soata nu a avut rabdare la shoping sa-mi cumpar ce am nevoie.In interior a fost de ciocolata cu rom.

    Analizele sunt valabile 6luni,iar culturile 3luni...parca Cori intreba.

    Soata e Pesti,dar abia ieri am reusit sa ne adunam sa sarbatorim.De vreo 5ani am tot tras chiulul,ba in doliu,ba plecat la cursuri,etc...acum si-a luat revansa si pt urmatorii 5ani.Ne-am chefuit si azi...printre alte treburi.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

mia20 Îți doresc mult noroc în aprilie la noul Fiv! Cât privește ovocitele donate, cred că e și un proces de acceptare și o alegere subiectivă. Așa cum spui, acum o lună am plâns câteva ore că nu vreau să aud de Fiv, ca acum să aflu nu numai că asta e singura soluție, ci și că nu prea avem șanse nici așa. Eu am Amh 0.15 și 38 de ani. Nu mă simt în stare să accept opțiunea ovocitelor donate. Și soțul simte la fel. 

m3ryro o să citesc povestea ta că mă interesează mult. La ce clinică ai fost?

Velvet primește o îmbrățișare! Nu e momentul să mă dezlănțui la adresa sorții nedrepte sau a bărbaților care își lasă partenerele singure la greu.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...