Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Clubul "babelor FIV-oase",capitolul 144


Recommended Posts

  • Răspunsuri 1,1k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

 

 

Lore, cred ca pe la 9 saptamâni, nou mai rețin exact.

    Cred ca cunosc si eu pers in cauza(e din Arad),dar avea 6sapt si trei saculeti.Dupa cazatura s-a desprins placenta si la cel mai avansat saculet(ceilalti doi oricum nu prea erau ok dinaintea cazaturii,de fapt in ziua respectiva fusese la eco si apoi a cazut).Apoi a urmat un repaos total la pat si saculetul cel mare care mai avea 50% sanse sa-si revina s-a reprins la loc.Ceilalti s-au absorbit.Am povestit si atunci pe forum cand Mimi a avut aceeasi problema.Pana pe la 9sapt a stat cu morcovul infipt ca nu stia cum va avansa treaba.Acum trece in trim2 daca nu ma insel.

    Poate nu vb de aceeasi pers Ella:))).Doamne ajuta sa nu fie nevoie de chiuretaj!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Dea, probabil ca vb de aceeași persoana :))) Are o fetița, nu? Si tot din Arad este. Eu știam de doi ca a avut sau poate nu am reținut eu bine, si da intra in trim 2 ( cred ca are 11 sapt acum sau 12). Sa o ajute Dzeu sa scape cu bine de hematomul ăla. Eu am început sa sângerez ff tare cu cheaguri si am dureri destul de mari, când ma ia când ma lasă si când am fost la toaleta am simțit ca a ieșit ceva tare din mine. Groaznic senzația si tot. Sper sa ma ajute Dzeu sa o pot elimina toata.

Dea, oare elimin si hematomul acum? Măcar sa scap de el ca nu il mai sufăr ca numai necazuri mi-a adus.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Lore, eu am fost insarcinata cu gemeni. La 6 saptamani erau amandoi nidati, s-a vazut la eco. La urmatoarea eco, la 8 saptamani, doar unul avea activitate cardiaca. Celalalt n-a trebuit chiuretat, mi s-a spus ca se va resorbi. La 10 saptamani inca se vedea la eco, iar cand i-am spus doctorului ca avusesem gemeni mi-a spus ca il vazuse si nu stia daca e geaman oprit din evolutie sau fibrom.

La 12 saptamani era oprit din evolutie si al doilea si a trebuit chiuretat.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Din fetele care isi fac clexane , cum reusiti ? Eu il fac in picior , ca in burta nu mai aveam loc de galci :( dar doare locul f tare si in picior , abia pot atinge pielea .....in mana voi faceti ? As mai schimba locul ...cred ca am prins un lot f prost de clexane , pfooa imping cu putere sa intre acul in carne ...

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Corinka, nu putea sa il chiureteze pe cel care era oprit din evoluție sau se te ajute cumva sa il elimini? Ma gândesc ca poate din cauza lui s-a oprit si celelalt....

 

Gineta, eu din câte stiu se face in burta si in mâna. In burta eu am facut dar schimbam locul in fiecare seara, când pe o parte când pe celălalta de buric. Poti sa te întinzi cu locul pana la 2 degete la stânga si 2 la dreapta si in jos tot la 2-3 degete de buric. Eu așa am facut si nu a trebuit sa schimb locul. Doar ca m-am învinețit pe burta.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

EllaMari in  burta faceam

si eu inainte , dar in timpul stimularii avand si alte injectii tot in burta , am schimbat si fac in partea de sus a piciorului la recomandarea dr . Nu stiam exact daca il pot face si in mana , am zis sa nu ii mai scriu doctorului pentru toate problemele mele :) oricum il stresez destul  [batcap]  Multumesc frumos pt raspuns! 

Toate gandurile bune spre tine  [flo2]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...