Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Clubul "babelor FIV-oase",capitolul 144


Recommended Posts

  • Răspunsuri 1,1k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Fetelor, imi pare tare rau pentru ce vi se intampla! Fiti puternice si nu va dati batute! 

 Va rog din suflet sa imi spuneti si mie, cele care ati facut diphereline, cum ati procedat? Infigeti tot acul in piele? Il bagati drept sau oblic? Trebuie facut seara la ora fixa? Dupa injectie ar trebui sa stau cumintica in pat? Scuzati-ma daca sunt prostesti intrebarile mele, dar nu stiu cum sa procedez. 

Va multumesc!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Alina eu am facut diphereline dupa operatia de endometrioza , si mi l-a facut o asistenta in fund :) cu acul drept din ce am vazut ! Nu exista nici o restrictie dupa injectie , eu cam dupa 2 sapt de la ea am avut un ciclu de vreo 4 zile cam asa ....si eu am facut timp de 3 luni , 1 la 28 de zile , dar la tine cred ca este diferita situatia 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

M3ryro,ubiquinol si inositol ai luat pana ai inceput tratamentul de stimulare sau pana la punctie?La fiv 1 m.am imprietenit cu o fata,nici ea nu a ramas,azi a primit schema de tratament pt fiv 2 si i.a bagat in plus si 5 fiole de zomacton ,cica ajuta la imbunatatirea calitatii ovocitelor,plus i.a mai dat si perfuzie cu ceva cu ....globulina,nu mai retin ca are nk.21%plus progesteron injectabil .La ea a fost beta sub 1 si progesteronul la fel Sunt curioasa mie ce o sa.mi schimbe ca nk.urile le am 14%.si la beta 29 in z11 aveam progesteronul 17 si ceva.Deja m.au luat emotiile doar auzind.o pe ea.Mai costa si zomactonul ala o gramada pe langa schema de tratament scumpa oricum.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Am înțeles, Corinka! Si poti face ceva sa schimbi rezultatul, in bine, la ce ti-a ieșit sau in genetica așa rămâne cum iasă in analiza? Scuze, dar nu ma pricep. [batcap]  Eu nu am facut Cariotipul genetic si vreau sa il fac dupa ce scap de sarcina! Poate si la mine nu a fost neaparat din cauza hematomului pierderea sarcinii, cu toate ca Dr a spus ca s-ar putea din cauza lui ca a fost prea mare si era deja lipit de sarcina. Am vrut sa il fac dar trebuie cu trimitere (recomandare) de la gineco si eu nu am avut.

Știți cam la ce prețuri ajunge Cariotipul pt ambii? 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ella Mari,si mie mi.a dat cariotipul de facut.Am sunat la genetic lab si mi.a zis ca 900 ron pt amandoi.Au program de luni pana vineri de la 8.30 la 16 si te poti duce oricand pana in ora 16 ,poti manca,bea cafea fara probleme ca nu are nici o treaba cu analiza.Asta daca esti din Bucuresti,scuze ,nu am retinut de unde esti.Pe mine dr.Albu m.a trimis intai la genetician,care mi.a dat trimiterea sa fac cariotipul.Trebuia sa.l facem la medlife si era 730 ron pt amandoi,probabil avand abonamente dar nu m.am putut da jos din pat in dimineata aia de ameteli crunte(sufar de vertij-sindrom vertiginos care se mai declanseaza el cam la 2-3 ani) si am pierdut programarea pt care am asteptat o luna.Asa la genetic lab te poti duce oricand fara programare.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

 

Am înțeles, Corinka! Si poti face ceva sa schimbi rezultatul, in bine, la ce ti-a ieșit sau in genetica așa rămâne cum iasă in analiza? Scuze, dar nu ma pricep. [batcap] Eu nu am facut Cariotipul genetic si vreau sa il fac dupa ce scap de sarcina! Poate si la mine nu a fost neaparat din cauza hematomului pierderea sarcinii, cu toate ca Dr a spus ca s-ar putea din cauza lui ca a fost prea mare si era deja lipit de sarcina. Am vrut sa il fac dar trebuie cu trimitere (recomandare) de la gineco si eu nu am avut. Știți cam la ce prețuri ajunge Cariotipul pt ambii?

Noi am facut cariotipul de cuplu la laboratorul Gug din Timisoara si a fost 700 sau 800 lei pentru amandoi. Stiu ca impreuna cu microdeletiile cromozomului y au costat cu totul 1.500 lei.

Cariotipul fetal a fost 500 lei, daca bine imi aduc aminte.

Noi suntem ok, insa fetita avea o trisomie (cu ocazia asta am aflat ca ar fi fost fetita).

Nu poti schimba cariotipul, cum te nasti, asa ramai. Analizele genetice, in general, te ajuta sa estimezi niste riscuri, eventual sa previi anumite afectiuni pe care le pot provoca, dar nu iti poti schimba mostenirea genetica.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...