Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Clubul "babelor FIV-oase",capitolul 144


Recommended Posts

Ai facut si nk.urile?prietena mea de care v.am scris ca le are marite,de fapt sotul ei l.a intrebat pe dr.de ce nu i le.a dat sa le faca inainte de fiv,macar stiau o treaba si le.a raspuns ca nu ar fi chiar demonstrat stiintific ca sa le dea de dinainte.Doamne,daca ar fi sa facem toate analizele ca sa eliminam tot ce nu ar fi ok pt ,cred ca ne.ar costa triplu fatza de cat este doar fiv.ul.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 1,1k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Un doctor foarte bun hematolog in Bucuresti este Avram Simona , o data pe sapt vine la Regina Maria , se ajunge foarte greu la ea dar merita tot efortul ! Eu stiu ca am vb prin mail cam o sapt pana sa ma primeasca , si veneam cu recomandare . Este din Cluj daca nu ma insel 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Laurita nu am facut Nk-urile , sincer aici pe forum am auzit prima data de ele ....

Da oricum eu am cheltuit inainte de fiv mai multi bani decat procedura in sine , am avut ceva probleme de rezolvat :(  si sincer mai multi bami cheltui pe avion , hotel si mancare cand alegi sa faci fiv in alte tari , cel putin la mine asa fost in 3 drumuri pana la viena am cheltuit cam 20.000 euro dintre care fiv si tratament cam 5000 euro .....

Trebuie sa fim recunoscatoare ca avem sansa sa facem asta , din pacate multe femei se lovesc de problema financiara si renunta .... :( offff e trist ...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ce activitate intensa :))Buna tuturor!

 Fix cu subiectul asta voiam sa va stresez si eu..

Dupa doua luni de la FET ul nereusit am primit si eu mult asteptatul mail de la doctora din Austria ( ii scrisesem de doua ori intreband-o la modul cel mai politicos ce ma sfatuieste sa fac mai departe avand in vedere nereusita..) Imi scrie ca : The implantation can be influenced by immunology , genetics and local inflammation in the cavity of the uterus.

We would highly recommend to check those fields carefully before stepping forward to the next treatment .

 Cu alte cuvinte sa fac ce?? Tot ea mi a dat inainte de FET sa fac urmatoarele analize: cariotipul genetic : si eu sotul, profilul de baza de trombofilie, Trab-antireceptor TSH, CIC- complexe imune circulante, Imunoglobina IgG,Anticorpi antinucleari ANA, imunofenotipare -profil de baza- NK urile, histeroscopie am facut anul trecut, intre timp, imediat dupa histeroscopie am facut si o operatie pt a indearta un fibrom  de9-10 cm care crescuse de la injectii, doctorul mi a scos atunci  si trompa stanga -hidrosalpinx-mi a spus ca in rest e totul ok, ..ce sa mai fac?ce analize sa mai fac? in aprilie in jur de 24 -25 incep stimularea pt FIV 2 (( in Cehia de data asta)..si ma apuca nebunia cand ma gandesc ca poate nu am facut toate analizele, poate ma grabesc..nu stiu.sunt atat de derurata..dar am zis sa nu mai pierd timpul cu AMH ul meu mic ..fetelor ce as putea sa mai fac? aveti idee?

Ella, imi pare tare rau ca trebuie sa treci prin asta..esti f puternica!

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mia din ce citesc ai facut tot ce se putea , chiar nu vad ce lipseste din dosarul tau . Poate doctora nu a mai verificat ce analize aveai facute ,ai putea sa ii reamintesti intr-un mail ca le ai pe toate , si sa iti spuna ea exact ce ai nevoie ! Eu mereu imi stresez doctorul pe Whattsaap, ghinionul lui ca mi-a dat numarul personal pentru urgente , ca nu fac eu diferenta e partea a doua :)) 

oricum cel mai bine zic eu sa discuti cu ea prin ce analize vrea sa mai treci inainte de procedura ! 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mia din ce citesc ai facut tot ce se putea , chiar nu vad ce lipseste din dosarul tau . Poate doctora nu a mai verificat ce analize aveai facute ,ai putea sa ii reamintesti intr-un mail ca le ai pe toate , si sa iti spuna ea exact ce ai nevoie ! Eu mereu imi stresez doctorul pe Whattsaap, ghinionul lui ca mi-a dat numarul personal pentru urgente , ca nu fac eu diferenta e partea a doua :)) 

oricum cel mai bine zic eu sa discuti cu ea prin ce analize vrea sa mai treci inainte de procedura ! 

 

Cred ca la cap ar trebui sa mai fac niste analize si tare frica mi ar fi de rezultat ..asa m am gandit si eu Gineta, ca nu s-a mai uitat la dosar sa vada ce i am trimis ( vorba vine dosar ca eu i le am trimis pe mail..cine stie daca le o fi si printat) dar totusi...avand in vedere ca as fi vrut sa fac si FIV 2 la ei ( nu e cazul dar sa spunem..) ea nu ar fi trebuit sa se intereseze indeaproape si sa ma sfatuiasca mai exact ce sa fac???  Imi spune sa inspectez in amamunt..dar ce anume nu mi mai spune..doamne mai bine nu-mi scria..oricum eu in saptamana in care am aflat ca nu am reusit cu FET ul deja aveam mailuri trimise la doua clinici si m am hotarat sa merg la REPROFIT, dar asa ca fapt divers..dai o caruta de bani si te astepti macar sa ti spuna in ce directie sa o iei dupa..

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...