Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Clubul "babelor FIV-oase",capitolul 144


Recommended Posts

Multumesc Lore,sa va ajute Dumnezeu.

Fetelor am si eu o întrebare despre Innohep compensat,mie doc de aici mi-a dat fără sa fac vreo analiza si le-am plătit pt ca inca nu mi-a ieșit asigurarea,eu sapt viitoare vin in țara si ma intrebam daca pot lua Innohep compensat si de unde trb sa aduc scrisoare medicală?!De la orice ginecolog sau trb sa merg la hematolog?!Aveti idee la ce farmacie găsesc Innohep?!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 1,1k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Va multumesc fetelor [flor]

Lore  nu stiu daca vor fi de ziua 3, maine decide doctorul...vineri ar fi de ziua 3 sau 4?? habar nu am cum se calculeaza..din ziua punctiei cand i-a pus la fecundat presupun, inseamna ca maine e ziua a 3..nu stiu sincer...clar maine nu ma duc..

 

 

Dana sarcina usoara pana la termen si bebei sanatosi!! [flor]

Ela cum te simti? f bine ca ai congelat ceva, acum trebuie sa lasi organismul sa ''respire'' putin , si apoi sa faci FET...multa sanatate draga mea [flor]

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Motisor, sunt bine, Multumesc, am început lucrul prin casa ca era dezastru cum nu am mai facut nimic de la transfer s-au cam adunat destule :))) ieri am sângerat tare dar azi vad ca mai curge puțin si maroniu. O sa vad mâine dimi ce zice Dr. Tu iei ceva vitamine in perioada asta, adică pana la transfer? Eu nici nu stiu acum ce sa mai iau...sa imi pregătesc organismul pt când va fi transferul. 

Stii cumva pt endometru se ia vitamina e in primele 10 zile ale cm dar ce gramaj? Eu cred ca ultima data am luat prea puțin. 

 

Adriana, multumesc, asemenea si tie. Sa ai puiuți lipiciosi!  [flor]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Adriana din cate stiu se transfera in ziua 2 sau ziua 3 si ziua 5 ... in ziua 4 este morula si stiu ca nu se fac transferuri( cel putin nu am auzit eu) ... Bafta!

 

Eu aseara m-am simtit mai nasol,m-am pus la nani si m-a apucat o durere de ovar si am banuiala ca a fost ovulatie ... totusi sunt in ziua 10 ... nu e cam devreme? Oare se decaleaza menstra mai devreme? 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

 

neata [cafea] cel mai important este sa fiti doi ,un singur suflet si inima care lupta pt un Vis,Visul...sa fiti sanatosi si sa trageti in aceeasi directie.si chiar daca nu reusiti,o data,de doua ori,de 3,poate in anumite cazuri niciodata,sa ramaneti tot o singura inima care bate la fel de puternic.sa nu va pierdeti niciodata sau daca-o faceti,pt ca lupta asta-i f grea,sa va gasiti drumul inapoi spre voi insiva si unul spre altul... va doresc tuturor sanatate si reusita deplina intr-un final! [bib]

 

 

[pup]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

 

Va multumesc fetelor [flor] Lore nu stiu daca vor fi de ziua 3, maine decide doctorul...vineri ar fi de ziua 3 sau 4?? habar nu am cum se calculeaza..din ziua punctiei cand i-a pus la fecundat presupun, inseamna ca maine e ziua a 3..nu stiu sincer...clar maine nu ma duc.. Dana sarcina usoara pana la termen si bebei sanatosi!! [flor] Ela cum te simti? f bine ca ai congelat ceva, acum trebuie sa lasi organismul sa ''respire'' putin , si apoi sa faci FET...multa sanatate draga mea [flor]

 

Pai cand ai facut punctia?

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

 

Adriana ma bucur sa aud vesti bune. Fetelor as vrea sa spun cuvinte care sa va ajute si sa va dea putere de lupta dar nu sh ce as putea spune,eu va admir pe toate si va respect pt ca nu v-ati dat bătute si ati continuat sa luptați,eu dupa sarcina pierdută eram decisă sa mai încerc doar odata pt ca nu ma simt in stare sa ma lupt cu toate stările care vin odata cu începerea procedurilor. Va pup si va imbratisez pe toate si ma rog ca toate sa deveniți mame,lupta e grea,f grea dar se merita asta pot sa va spun sigur,eu am început sa simt cum se mișca băiețeii mei si sunt in al nouălea cer. [flo2] [flo2] [flo2]

 

Sarcina usoara Dana  [flo2]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Motisor, sunt bine, Multumesc, am început lucrul prin casa ca era dezastru cum nu am mai facut nimic de la transfer s-au cam adunat destule :))) ieri am sângerat tare dar azi vad ca mai curge puțin si maroniu. O sa vad mâine dimi ce zice Dr. Tu iei ceva vitamine in perioada asta, adică pana la transfer? Eu nici nu stiu acum ce sa mai iau...sa imi pregătesc organismul pt când va fi transferul. 

Stii cumva pt endometru se ia vitamina e in primele 10 zile ale cm dar ce gramaj? Eu cred ca ultima data am luat prea puțin. 

 

Adriana, multumesc, asemenea si tie. Sa ai puiuți lipiciosi!  [flor]

 

 

Ella eu am vrut sa iau vitamine ... de la pierderea sarcini am luat Coenzima Q10 si Omega 3 si am inteles de la fete ca intareste imunitatea si nu e bine pentru ET ... Cum acum am 2 puisori mai slabuti fata de data trecuta am incercat sa vad care e faza cu scaderea imunitatii ... A ramas sa vorbesc cand ma duc la control in ziua 2 de CM cu dr sa vad ce parere are . Eu acum mai iau decat femibion 1 ...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

 

Neata fetele. [flo2] [flo2] Velvet [flo2] Gineta, cand te testezi?? ai simptome ceva?? Ramo ce faci?? Ella, imi pare rau ca pana la urma embrionasul tau s-a dus, nu ai ce face draga mea, nu stiu ai congelat ceva??? Eu astept mail-ul de la doctor sa mi zica starea embrionilor...nu am chef de nimk...sper ca macar unu sa se divida cum trebuie....daca ieri eram entuziasmata azi sunt cu moralul la pamant, si deja fac planuri pt fiv 2...cat mai curand, nu vreau sa treaca timpul....

 

Tot doi am si eu. Transfer in ziua3 am facut.

Marti punctia si vineri transferul.

 

Ce sa fac.... Va citesc toata ziua, nu prea scriu dar citesc... Astept....

Ieri sa mai ies din gandurile mele am facut o zi de coafor si manichiura :)))

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ramo, ieri la ora 10 am facut punctia...

Motisor , el imi zise sa l contactez maine de dimineata, deci exista posibilitatea sa ma cheme dupa amiaza la transfer...? daca nu sambata...vad maine...numai embrionii sa se dezvolte bine :)

Daca te dor ovarele inseamna ca ovulezi mai devreme, dupa stimulare cam asa se intampla, ovarele sunt mult mai active...ce ar fi sa te pui pe treaba???:) poate se prinde ceva...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...