Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Clubul "babelor FIV-oase",capitolul 144


Recommended Posts

 

 

Deci azi nu mai umbla la ei, fiind ziua a 2 a, posibil...inseamna ca maine ma cheama la transfer, ar fi bine ca vreau sa scap de stresul asta...ca urmeaza altul mai mare..asteptarea celor 12 zile!!! Sa stii ca de ieri dupa punctie, ma simt umflata cu pompa cu toate ca progesteronul azi il incep...poate fi de la punctie starea asta...a si eu am sangerat f putin ieri , cred ca s-au chinuit sa extraga cei 2 foliculi si nu au putut...

 

Nu Adriana. Ieri nu se numara.

Astazi este prima lor zi. Maine nu umbla la ei, fiind a doua zi si joi in a treia ii iei mai mult ca sigur acasa.

 

Unde ai facut FIV?

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 1,1k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Adriana si eu am sangerat ... un fel de spotting dar am avut 33 ovocite... ma gandesc ca totusi pentru extragerea lor face cateva intepaturi bune daca nu chiar 33 :))))

 

Uta uta e super placut doar ca tre sa il dezobisnuiesc pt ca dupa transfer s-a lins pe bot 9 luni ... ma asteapta o perioada mai dificila avand antecedente ... cerclaj sigur ...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Motisor, profita draga mea de uta uta :) si poate iasa cu ochisori, altele ca mine vor si nu au cum :))...mi-a zis doctorul sa fac, dar nu ma simteam bine , m au durut tare ovarele aseara, chiar glumeam cu sotul ca daca raman gravi nu voi stii cum am rams prin FIV, inseminare sau natural:)) ca eu am le fac pe toate intr o zii :))

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fetelor, se pare că drumul meu spre FIV și maternitate se oprește aici. Ieri am primit rezultatele analizelor de ziua 3, în urma cărora medicul mi-a confirmat că sunt la premenopauza.  Cu Fsh 19.7 și AMH 0.15, doua chisturi și 3 foliculi antrali, nicio clinică nu mă poate accepta să încerc măcar, pentru că șansele sunt practic zero.

Pentru noi donarea de ovocite nu e o opțiune.  

Sunt complet distrusă, așa cum numai  voi vă puteți imagina și înțelege.  Vă doresc să aveți multă putere și noroc și să vă împliniți dorința de a fi mame. Primiți un gând bun și o îmbrățișare. 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Nu Adriana. Ieri nu se numara.

Astazi este prima lor zi. Maine nu umbla la ei, fiind a doua zi si joi in a treia ii iei mai mult ca sigur acasa.

 

Unde ai facut FIV?

 

pai maine e joi Ramo , deci a 2 a zi...inseamna ca nu ma cheama..vineri ar fi a 3 a zi...pai i-a facut cu icsi de ieri, dar nu stiu cand se considera prima zi...

Am facut la Szeged, si sunt ff multumita si daca e nevoie fiv 2 tot acolo fac:)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

 

Fetelor, se pare că drumul meu spre FIV și maternitate se oprește aici. Ieri am primit rezultatele analizelor de ziua 3, în urma cărora medicul mi-a confirmat că sunt la premenopauza. Cu Fsh 19.7 și AMH 0.15, doua chisturi și 3 foliculi antrali, nicio clinică nu mă poate accepta să încerc măcar, pentru că șansele sunt practic zero. Pentru noi donarea de ovocite nu e o opțiune. Sunt complet distrusă, așa cum numai voi vă puteți imagina și înțelege. Vă doresc să aveți multă putere și noroc și să vă împliniți dorința de a fi mame. Primiți un gând bun și o îmbrățișare.

 

 

 

Anna e foarte greu prin ce treci acum , poate nu e ok ce fac ...dar de ce nu trimiti rezultatele tale unei alte clinici ?? Nu iti refuza sansa asta ....iti pot da datele clinicii unde ma duc , nu te da batuta ....eu am un doctor extraordinar , care ma ajutat foarte mult , am un Amh de 11.9 si el

a fost cel care mi-a dat speranta !!! 

 

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

 

pai maine e joi Ramo , deci a 2 a zi...inseamna ca nu ma cheama..vineri ar fi a 3 a zi...pai i-a facut cu icsi de ieri, dar nu stiu cand se considera prima zi... Am facut la Szeged, si sunt ff multumita si daca e nevoie fiv 2 tot acolo fac:)

 

[:-)))]  [alcool]

 

Cred ca tre sa stau in casa si sa nu mai vb cu nimeni  [alcool]

 

Acum am realizat ca maine este joi  [:-)))]

Nu are rost!!!! Is nebuna rau...

 

Ai facut punctia marți la fel ca mine.

Vineri ii transferul.

 

Ii transferi pe amandoi?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[:-)))]  [alcool]

 

Cred ca tre sa stau in casa si sa nu mai vb cu nimeni  [alcool]

 

Acum am realizat ca maine este joi  [:-)))]

Nu are rost!!!! Is nebuna rau...

 

Ai facut punctia marți la fel ca mine.

Vineri ii transferul.

 

Ii transferi pe amandoi?

 

daca sunt amandoi buni, as transfera unu...acum sigur doctorul imi va spune cum ar fi mai bine...deci pe bebei nostri ii desparte o saptamana:)) [:-)))]

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fetelor, se pare că drumul meu spre FIV și maternitate se oprește aici. Ieri am primit rezultatele analizelor de ziua 3, în urma cărora medicul mi-a confirmat că sunt la premenopauza.  Cu Fsh 19.7 și AMH 0.15, doua chisturi și 3 foliculi antrali, nicio clinică nu mă poate accepta să încerc măcar, pentru că șansele sunt practic zero.

Pentru noi donarea de ovocite nu e o opțiune.  

Sunt complet distrusă, așa cum numai  voi vă puteți imagina și înțelege.  Vă doresc să aveți multă putere și noroc și să vă împliniți dorința de a fi mame. Primiți un gând bun și o îmbrățișare. 

 

AnnaK imi pare f rau prin ce treci, eu zic sa trimiti dosarul tau la mai multe clinici, imposibil sa nu existe o solutie.Ai mai incercat pana acum fiv sau e primul???

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

 

Fetelor, se pare că drumul meu spre FIV și maternitate se oprește aici. Ieri am primit rezultatele analizelor de ziua 3, în urma cărora medicul mi-a confirmat că sunt la premenopauza. Cu Fsh 19.7 și AMH 0.15, doua chisturi și 3 foliculi antrali, nicio clinică nu mă poate accepta să încerc măcar, pentru că șansele sunt practic zero. Pentru noi donarea de ovocite nu e o opțiune. Sunt complet distrusă, așa cum numai voi vă puteți imagina și înțelege. Vă doresc să aveți multă putere și noroc și să vă împliniți dorința de a fi mame. Primiți un gând bun și o îmbrățișare.

 

Nu se opreste Anna

 

Tocmai am vazut sapt trecuta ca au evoluat pe parte de tehnici. Exista o rezerva ovariana care nu iese la suprafata si medicii au gasit solutia de a scoate acea rezerva din ovare.

In Buc in premiera cred ca sapt aceasta se aplica procedura.

In State au reusit sa se nasca primii copilași din mame intrate la menopauza cu varste de peste 45 ani...

 

Plus ca tu ai trei foliculi, atat am avut si eu...

La ce clinica ai fost? 

Te rog sa iti scanezi dosarul si sa scri la diferite clinici! 

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...