Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Clubul "babelor FIV-oase",capitolul 144


Recommended Posts

 

 

Fetelor, se pare că drumul meu spre FIV și maternitate se oprește aici. Ieri am primit rezultatele analizelor de ziua 3, în urma cărora medicul mi-a confirmat că sunt la premenopauza. Cu Fsh 19.7 și AMH 0.15, doua chisturi și 3 foliculi antrali, nicio clinică nu mă poate accepta să încerc măcar, pentru că șansele sunt practic zero. Pentru noi donarea de ovocite nu e o opțiune. Sunt complet distrusă, așa cum numai voi vă puteți imagina și înțelege. Vă doresc să aveți multă putere și noroc și să vă împliniți dorința de a fi mame. Primiți un gând bun și o îmbrățișare.

 

Nu se opreste Anna

 

Tocmai am vazut sapt trecuta ca au evoluat pe parte de tehnici. Exista o rezerva ovariana care nu iese la suprafata si medicii au gasit solutia de a scoate acea rezerva din ovare.

In Buc in premiera cred ca sapt aceasta se aplica procedura.

In State au reusit sa se nasca primii copilași din mame intrate la menopauza cu varste de peste 45 ani...

 

Plus ca tu ai trei foliculi, atat am avut si eu...

La ce clinica ai fost? 

Te rog sa iti scanezi dosarul si sa scri la diferite clinici! 

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 1,1k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

 

 

Fetelor, se pare că drumul meu spre FIV și maternitate se oprește aici. Ieri am primit rezultatele analizelor de ziua 3, în urma cărora medicul mi-a confirmat că sunt la premenopauza. Cu Fsh 19.7 și AMH 0.15, doua chisturi și 3 foliculi antrali, nicio clinică nu mă poate accepta să încerc măcar, pentru că șansele sunt practic zero. Pentru noi donarea de ovocite nu e o opțiune. Sunt complet distrusă, așa cum numai voi vă puteți imagina și înțelege. Vă doresc să aveți multă putere și noroc și să vă împliniți dorința de a fi mame. Primiți un gând bun și o îmbrățișare.
Eu zic sa nu renunți,daca ai posibilitate materială aici in Grecia este o clinica foarte lăudata pe FertilyFriends se cheamă Serum,ei accepta si cazuri mai dificile sa zic asa.Trimite-le analizele si vezi ce iti răspund,sunt foarte profesioniști din ce am citit eu pe acolo dar scump. Daca vb engleză cauta pe FertilityFriends si citește despre ei. Iti las aici si un link ud e găsești mai multe discuții despre clinica.

http://www.fertilityfriends.co.uk/forum/index.php?board=372.0

 

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Adriana37 Peter Kovacs de la Budapesta mi-a spus deja că nu e nicio șansă cu FSH mare și AMH atât de mic. Ieri mi-a spus Dr. de aici că nicio clinica nu te acceptă cu asemenea valori, limita FSH fiind de 10, iar eu am dublu pe atât -19,7. Cui să-i mai scriu, când diagnosticul e clar - premenopauza?

Mulțumesc, Gineta, îmi poți da datele dr-ului tău, deși știu că nu mai are nimeni ce să îmi facă. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

 

Adriana37 Peter Kovacs de la Budapesta mi-a spus deja că nu e nicio șansă cu FSH mare și AMH atât de mic. Ieri mi-a spus Dr. de aici că nicio clinica nu te acceptă cu asemenea valori, limita FSH fiind de 10, iar eu am dublu pe atât -19,7. Cui să-i mai scriu, când diagnosticul e clar - premenopauza? Mulțumesc, Gineta, îmi poți da datele dr-ului tău, deși știu că nu mai are nimeni ce să îmi facă.

 

 

http://www.kinderwunschzentrum-doebling.at/en/home.html

 Aici gasesti toate informatiile despre clinica , iar acesta este emailul asistentei Petra.Maurizio@pkd.at

 

Da-i email si incearca , nu te da batuta !! 

 

https://www.reginamaria.ro/medici/dr-stefan-jirecek

 Aici gasesti informatii despre Dr Stefan Jirecek , o data la cateva luni vine la Regina Maria , poti suna poate prinzi o programare chiar in tara , si iti spune parerea ! 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Vă mulțumesc fete dragi, eu nu sunt genul care abandonează, am luptat enorm în viața pentru multe, dar simt că în mine ceva a murit definitiv.  

Nu știu cui să-i mai scriu, dacă sunt șanse să se mai schimbe valorile, adică sa scadă FSH, că AMH tot mic va rămâne.  Nu mă accepta nimeni cu FSH atât de mare, ieri printre lacrimi și xanax am căutat pe net măcar o încurajare cu cazuri similare, nimic. Peste tot era clar afirmat  - nicio șansă cu asemenea valori. 

Mă scuzați că va stric ziua cu astfel lucruri, dar nu am cu cine vorbi. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

ANNK eu zic sa nu iti pierzi speranta... ca si celelalte fete eu zic sa incerci si alte pareri, alti medici... nasa mea avea fsh mare si cu medicatie stiu ca i-a scazut si a ajuns sa aiba bebe pe cale naturala ( financiar nu isi permitea sa faca fiv asa ca a asteptat 3 ani pana a aparut minunea ... ca varsta are acum 35 ani.. ) 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

AnnaK cum sa ne strici ziua ? Nici nu se pune problema de asa ceva , toate suntem alaturi de tine ....decizia este a ta daca mai ceri si alte pareri sau nu , si ceea ce ai tu de infruntat acum cred ca este cosmarul tuturor fetelor dupa acest forum , toate ne gandim ca exista posibilitatea asta , sa nu mai avem sansa...doar ca dorinta de a reusi trebuie sa fie mai puternica ! Important este ca sotul tau sa iti fie alaturi , si sa te inteleaga , si impreuna veti reusi sa treceti peste toate problemele ! Fericirea exista in orice combinatie ....o sa fie o perioada grea , dar sunt sigura ca voi doi puteti face totul mai usor ! 

Cu tot dragul sunt alaturi de tine  [flo2]  iti trimit o imbratisare mare de tot , si toate gandurile mele bune ! 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Limite şi interferenţe


Secreţia de FSH este pulsatilă (cu variaţii circadiene) ca răspuns la eliberarea intermitentă de GnRH. De aceea interpretarea valorii unei singure determinări este dificilă. S-a sugerat amestecul în părţi egale de seruri obţinute după recoltări la 15-30 minute interval, pentru a reduce efectul secreţiei pulsatile8. Alcoolismul determină creşteri ale FSH; hemocromatoza şi anorexia nervoasă cauzează reducerea nivelului FSH1.

• Medicamente


Creşteri: bromocriptina, cimetidina, clomifen, digitala, eritropoietina, fenitoin, hidrocortizon, ketoconazol, levodopa, naloxon2.


Scăderi: carbamazepin, corticosteroizi, estrogeni (efectele depind de doza şi durata administrării: dozele mari determină scăderi ale FSH, iar dozele mici pot determina creşteri ale FSH), analogi ai GnRH (gonadotropin releasing hormone) în administrare continuă, megestrol, contraceptive orale, fenotiazine, stanozolol2.


Efecte variabile: danazol, finasterid, pravastatin, tamoxifen

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

AnnaK doar pr asta suntem aici pt support si informații,cum sa ne strici ziua,eu iti pun si mailul clinicii Serum aici si trimite-le mail,trimite la cat mai multe clinici ca nu ai nimic de pierdut.

info@ivfserum.com

Pot iti da si mailul medicului cu care am facut eu fiv daca vrei,este un doctor extraodinar.

Fii tare nu te da bătută.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...