Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Clubul "babelor FIV-oase",capitolul 144


Recommended Posts

Fetelor cazul nostru e greu - nu doar că eu sunt la premenopauza, dar și soțul are azoospermie. Dr Voinea de la Fundeni crede că are absența congenitală a vaselor deferente, dar hormonalele sunt bune și are mari șanse să fie spermatozoizi.

Numai că eu se pare că, la FSH 19,7, aproape 39 de ani și Amh 0.15 nu am șanse să răspund la stimulare. Am 3 foliculi antrali în ziua 3. Dra la care am fost ieri s-a declarat "șocată" de cazul nostru.  Va imaginați cum m-am simțit.

Am întrebat dacă FSH poate fi scăzut cu medicație, a spus că ar fi inutil, că eu tot la premenopauza sunt. 

Nu am putere să mai scriu la alte clinici, mă tem de false speranțe dar și de lovituri suplimentare.  Știu că normal și rațional e sa mai cer păreri, dar peste tot unde am căutat pe site-urile clinicilor e specificat clar  - FSH peste 10 înseamnă zero șanse. 

Apreciez enorm susținerea voastră și vă mulțumesc pentru toate informațiile. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 1,1k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Îmi spune mie şi cineva cum se poate modifica semnătura pe acest forum? Am mai modificat-o, foarte greu, iar de fiecare dată îmi este aproape imposibil să găsesc opţiunea de schimbare a semnăturii.

Fără nicio supărare, din punctul ăsta de vedere, acest forum este praf!

Am spus-o la nervi, dar o susţin!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Deci , tocmai i-am scris doctorului meu ca nu mai am rabdare pana pe 5 aprilie , si daca ma pot duce sa fac bhcg mai devreme....a zis ca da , ma pot duce oricand ! Daca am facut marti transferul astazi se conidera ziua 7 sau 8 de la transfer ?? M-as duce totusi in ziua 10 sa il fac ...mie teama sa nu fie prea devreme...ce fac ?!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

 

Deci , tocmai i-am scris doctorului meu ca nu mai am rabdare pana pe 5 aprilie , si daca ma pot duce sa fac bhcg mai devreme....a zis ca da , ma pot duce oricand ! Daca am facut marti transferul astazi se conidera ziua 7 sau 8 de la transfer ?? M-as duce totusi in ziua 10 sa il fac ...mie teama sa nu fie prea devreme...ce fac ?!

 

Eu am facut transferul pe data de 24, vineri.

Si trebuie sa fac beta pe 04.04

 

Cred ca tu pe 01.04 ar trebui sa faci beta... 

De cate zile era embrionul la transfer?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

 

Îmi spune mie şi cineva cum se poate modifica semnătura pe acest forum? Am mai modificat-o, foarte greu, iar de fiecare dată îmi este aproape imposibil să găsesc opţiunea de schimbare a semnăturii. Fără nicio supărare, din punctul ăsta de vedere, acest forum este praf! Am spus-o la nervi, dar o susţin!

 

Eu nu pot sa schimb semnătura de pe tel... Si acum cred ca nici nu stiu inde sa intru  [:-)))]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ramo de 5 zile era embrionul ! Si pe 5 aprilie mi-a zis ca pot face testul de urina , nu Bhcg . Iar acum mi-a scris Dr ca da , bhcg ma pot duce sa o fac . Pfoaaa acum sunt mai speriata [batcap]  o sa ma duc in seara asta , radeam cu sotul meu ca ii zic gata azi mergem , si la 5 min incepe furtuna afara ....iar noi locuim in mijlocul desertului :)) asta e un semn bun zic eu ....de noroc  [umbrel]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ramo de 5 zile era embrionul ! Si pe 5 aprilie mi-a zis ca pot face testul de urina , nu Bhcg . Iar acum mi-a scris Dr ca da , bhcg ma pot duce sa o fac . Pfoaaa acum sunt mai speriata [batcap]  o sa ma duc in seara asta , radeam cu sotul meu ca ii zic gata azi mergem , si la 5 min incepe furtuna afara ....iar noi locuim in mijlocul desertului :)) asta e un semn bun zic eu ....de noroc  [umbrel]

Clar!!!!

 

Mna sa vi cu vesti bune!  [gravi]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...