Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Clubul "babelor FIV-oase",capitolul 144


Recommended Posts

  • Răspunsuri 1,1k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Gineta , FELICITARI!!  Cauta pe google ca exista calculator pt sarcina obtinuta prin FIV.

AnnaK , imi pare rau sa aud..,dar nu renunta..am inteles ca ati discutat deja despre embrioadoptie sau ovocit donat si sunteti amandoi impotriva, dar ia-ti un timp, luati-va un timp sa va debarasati de stresul de acum . Iti spun din experienta ca este foarte greu sa gandesti cand primesti vesti proaste..s-a si demonstrat stiintific, atunci cand creierul intra in starea de emotie  gandurile sunt total altele decat atunci cand esti intr-o stare normala, cea obisnuita..rationala sa i spunem! Nu zic ca nu e bine cum vreti voi sa faceti doar ti-am zis ca niciodata nu trebuie sa spui niciodata..Eu am mai scris aici sau poate la fiv cu doante nu mai stiu..ca pana aum doi ani spuneam ca eu nu voi face FIV niciodata si acum sunt la fiv 2, anul trecut sustineam ca orice dar pana la donate..acum as fi prima si acolo..( acum mi s-a propus fiv tot cu ale mele, desi si eu am eu amh de 0.5, sau asa vreau eu sa cred , ca e facut anul trecut inainte de FIV 1, stiu ca mai scade dupa stimulari)..si am zis Doamne iarta-ma ca am fost atat de ingusta la mine, nu mai zic ,,niciodata,, de acum incolo..Viata ne ofera totusi solutii! Orice ai decide iti doresc sa treci repede peste perioada asta...

 

@Ligiutza, m ai luminat cu semnatura :)) De cand am intrat aici am intentionat sa intreb cum scriu ceva la semnatura! Fetelor, daca vreti scrieti-va si voi pe scurt povestea , analizele etc, e mult mai simplu si in felul asta cred ca putem retine si mai bine pe fiecare, eu sunt inca noua aici..poate de-asta nu am retinut exact ce problema are fiecare!!

 

Va pup!!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fetelor eu am avut o operatie de endometrioza in 2015 , trompe infundate , ovare polichistice , rana pe col (cauterizata ulterior ) , dupa ce am rezolvat toate problemele de mai sus am tot incercat natural pana in decembrie 2016 cand Amh-ul meu a iesit 11.9 ! Spermograma sotului meu a fost foarte buna de la inceput . Nu am raspuns nicioadata la stimularea cu clomifen , de fapt nu se formau foliculi aproape deloc ! Eu am ajuns la Clinica din Dobling in ianuarie la primul consult , apoi in februarie am facut stimulare si au recoltat 17 foliculi , 8 fertilizati calitatea A , 2 calitatea B . I-am inghetat pe toti , pentru ca aproape facusem hiperstimulare , iar acum in martie am fost pt transfer , 2 dezghetati in ziua 3 , unul a ajuns blastocit si a fost transferat , celalalt din pacate s-a oprit din evolutie ! 

Am folosit si EmbrioGlue , si acum beta de 41  [fiesta]  in ziua 8 de la transfer ! 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...