Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Clubul "babelor FIV-oase",capitolul 144


Recommended Posts

  • Răspunsuri 1,1k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Fetelor eu imediat dupa transfer am plecat sa mananc la restaurant , am si mers cam 10 min pe jos , asta timp de 2 zile , am stat in casa  dar si in oras sa mancam ....apoi a treia zi am zburat 8 ore cu avionul , si nu va mai spun ca timp de 2 ore au fost niste turbulente grave ....cred ca atunci s-a prins embrionasul :)) de frica avionului s-a tinut bine de mine [fiesta] apoi am reluat activitatile normale , exceptie facand sportul si sexul ! Si uite ca s-a prins [balo] deci ca se prind sau nu clar nu sunt influentati de cafea ...sau ca am aspirat in casa ...zic eu ...cred ca daca embrionii sunt sanatosi si corpul nostru la fel se va intampla minunea !

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc Velvet..eu de obicei beau o cafea normala pe zi..atat..asta e placerea mea de dim:)..nu cred ca face rau.

Asa e Gineta daca e sa se prinda se prinde daca nu nu..depinde de alti factori pe care noi nu putem sa i reglam..sa vad ce recomandari primesc maine, pt ca de fiecare data mi a zis dupa control..

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

G

 

Fetelor eu imediat dupa transfer am plecat sa mananc la restaurant , am si mers cam 10 min pe jos , asta timp de 2 zile , am stat in casa  dar si in oras sa mancam ....apoi a treia zi am zburat 8 ore cu avionul , si nu va mai spun ca timp de 2 ore au fost niste turbulente grave ....cred ca atunci s-a prins embrionasul :)) de frica avionului s-a tinut bine de mine [fiesta] apoi am reluat activitatile normale , exceptie facand sportul si sexul ! Si uite ca s-a prins [balo] deci ca se prind sau nu clar nu sunt influentati de cafea ...sau ca am aspirat in casa ...zic eu ...cred ca daca embrionii sunt sanatosi si corpul nostru la fel se va intampla minunea !

ineta, tu ai facut transfer de blasto sau de embrion?si daca da de cate zile a fost curajosul care a mers si cu avionul 8 ore ?  [bib]  [bib]  [bib]  [bib]  [bib]  [bib]  Am vazut ca ai ales sa stai doua zile dupa transfer, vreau sa stau si eu la fel de data aceasta, la ultimele doua transferuri am plecat direct de la clinica si nu stiu daca am facut cea mai buna alegere !desi stiu ca nu a fost cauza neimpantarii :))

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mia am facut transfer de blastocit :) marti a fost transferul si joi deja era in avion il luam acasa [biz] Eu as fi stat mai mult , dar doctorul m-a asigurat ca este in regula sa plec , in special ca v-am mai zis a folosit si EmbrioGlue care am inteles ca il tine bine lipit .....

 

Aaaa...a fost inghetat in ziua 3 , apoi dupa dezghetare [ventilator]  a fost lasat sa devina blastocit 

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

La 5 zile a ajuns :) i-am inghetat in februarie , pentru ca ovarele mele erau imense , si eram foarte aproape de a face hiperstimulare , si nu era tocmai un mediu bun pentru a transfera atunci ...asa ca am asteptat o luna ...ovarele s-au odihnit si au revenit la forma initiala  [:)]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Exact cand sa postez si eu ca nu am avut erori azi si am putut sa scriu mereu... Hop eroarea :))) 

 

 

Gineta si eu am facut o pauza de la hiperstimulare si data trecuta cand s.a lipit si acum fac pauza ... Eu zic ca implantarea are loc din factori necunoscuti noua ... Eu data trecuta nu am stat numai in pat ... La clinica nu am stat mult ... Parca jumatate de ora in salon in pat si apoi am plecat pe autostrada spre casa... Imi daduse diazepam si am adormit mai ales ca ajunsesem seara .. A doua zii de la transfer prin casa fara stare ... Apoi la job ... Citisem ca nu e bine sa stai numai in pat ... Miscarile ajuta implantarea datorita vascularizarii bune a uterului ....  [soricel]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Motisor cred ca inca nu putem intelege tot procesul , la urma urmei nici doctorii nu cunosc o explicatie exacta de ce unii embrioni se implanteaza iar altii nu .....cred ca de multe ori este destinul care ajuta sau nu ! 

Pana atunci noi incercam sa stam cat mai cuminti , dar poate este sau nu indeajuns .... prea multe intrebari fara raspunsuri  [batcap]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ma crezi ca nu stiu cum e mai bine sa fac acum? Prima oara eram ca o floare ce nu stia mai nimic... Acum pot zice ca am invatat multe de pe forum si ce am mai citit pe ici pe colo incat sunt bulversata ... Cu cat citesc mai mult cu atat gasesc pareri diferite incat nu mai stiu ce sa aleg ca sa fie bine...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...