Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Clubul "babelor FIV-oase",capitolul 144


Recommended Posts

Motisor eu am facut exact ce mi-a recomandat doctorul , chiar am incredere in toate deciziile lui si felul in care trateaza pacientele ....mereu am mers pe mana lui si asa voi face ....chiar ma gandesc sa ma duc in Viena pentru primul control sa sa stabilim impreuna schema de tratament pe mai departe ! 

Astept sa vad si maine Beta apoi fac planul :) 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 1,1k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Neatza fete cochete  [flo2]

 

Gineta si eu am incredere in medicul meu dar mai apare cate o sclipire in care ma tenteaza sa fac orice ca sa am rezultat sigur ... Daca e sa o iei asa eu am avut implantare din prima deci la mine e problema la iubareala dintre ovocit si gigel .... E asa lenes ca nu face nici o miscare sa faca uta uta gigelu meu  [:-)))] uite asa ar trebui sa faca si el  [sex]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Bună.  Ma puteți ajuta cu un sfat, o informație?

Sunt în a 3a luna de stimulare a ovulatiei și acum am 2 foliculi unul pe partea dreapta și unul pe stânga.  Ieri dimineață mi s-a dat PREGNYL 5000, și mi s-a spus după 48 ore sa încep sa iau duphaston, voua după cat timp v-a dat Duphastonul?

Mi s-a spus sa prestez începând cu 12 ore după Pregnyl...credeți ca am șanse sa rămân luna asta? Ca dacă nu...ajung la FIV pe care nu mi-le permit.

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

 

mia20 Îți doresc mult noroc în aprilie la noul Fiv! Cât privește ovocitele donate, cred că e și un proces de acceptare și o alegere subiectivă. Așa cum spui, acum o lună am plâns câteva ore că nu vreau să aud de Fiv, ca acum să aflu nu numai că asta e singura soluție, ci și că nu prea avem șanse nici așa. Eu am Amh 0.15 și 38 de ani. Nu mă simt în stare să accept opțiunea ovocitelor donate. Și soțul simte la fel. m3ryro o să citesc povestea ta că mă interesează mult. La ce clinică ai fost? Velvet primește o îmbrățișare! Nu e momentul să mă dezlănțui la adresa sorții nedrepte sau a bărbaților care își lasă partenerele singure la greu.
Anna, eu aveam amh 0,2 la un laborator si 0,4 la altul si 37 de ani la data fiv-ului, un ovar nefunctional. La prima stimulare (cu puregon) am raspuns prost (un singur folicul) si mi-au anulat procedura. Am facut o luna pauza si apoi am reluat protocolul cu doze mari de gonal si menopur si am reusit cu chiu cu vai sa am 5 foliculi, toti aveau ovocite, 4 au fertilizat si am obtinut 2 embrioni de ziua 3. I-am transferat pe amandoi, s-a prins doar unul iar azi puiul meu implineste 1 an si este cel mai frumos si iubit copil de pe lume. Am avut si noroc, sunt convinsa dar, daca iti permiti financiar si esti pregatita psihic si de un esec, merita sa incerci si cu material propriu. Eu, daca nu reuseam, eram hotarata sa fac urmatoarea incercare cu donate.

 

LE: cel mai mare sprijin pe parcursul procedurii l-am gasit pe forumul asta, la Dea si alte fete care intre timp nu mai sunt active, iar cu cele care au obtinut sarcini in aceeasi perioada cu mine am ramas prietena si vorbim destul de des 

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fetele, multumesc de informatii!

Am reusit sa gasesc pregnylul la catena in Craiova la 15 lei si l-am si comandat.

Dr mi-a trecut pe schema de tratam  pregnyl sau ovitrelle(cesta este mai scump dar mai usor de administrat). Am tinut sa iau pregnylul pt ca mi s-a parut ca acestuia i-a dat prioritate medicul.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...