Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Clubul "babelor FIV-oase",capitolul 144


Recommended Posts

  • Răspunsuri 1,1k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

 

 

Anna, eu aveam amh 0,2 la un laborator si 0,4 la altul si 37 de ani la data fiv-ului, un ovar nefunctional. La prima stimulare (cu puregon) am raspuns prost (un singur folicul) si mi-au anulat procedura. Am facut o luna pauza si apoi am reluat protocolul cu doze mari de gonal si menopur si am reusit cu chiu cu vai sa am 5 foliculi, toti aveau ovocite, 4 au fertilizat si am obtinut 2 embrioni de ziua 3. I-am transferat pe amandoi, s-a prins doar unul iar azi puiul meu implineste 1 an si este cel mai frumos si iubit copil de pe lume. Am avut si noroc, sunt convinsa dar, daca iti permiti financiar si esti pregatita psihic si de un esec, merita sa incerci si cu material propriu. Eu, daca nu reuseam, eram hotarata sa fac urmatoarea incercare cu donate. LE: cel mai mare sprijin pe parcursul procedurii l-am gasit pe forumul asta, la Dea si alte fete care intre timp nu mai sunt active, iar cu cele care au obtinut sarcini in aceeasi perioada cu mine am ramas prietena si vorbim destul de des

 

Îmi poți spune te rog la ce clinică ai fost?

Știu că ovocitele donate sunt o soluție, dar nu e pentru noi.

Multă sănătate și să te bucuri de copilul tău și de familie!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fetele,va povesteam la un moment dat de o fata care a facut fiv cu mine si ne.am imprietenit,de i a iesit beta sub 1.2 si progesteronul la fel.Incepe fiv 2 si are in schema si proluton,i.a zis sa faca dupa transfer proluton de 250 sau 500 o data la 3 zile si ca tre sa dai comanda pe farmexpress sau ceva de genu.Aveti idee cat costa o fiola?si daca ajunge coletul in timp rezonabil?Multumesc.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

 

Gataaaa!!!!! Beta mea este 137 ! Este de bine , nu ? [fri] Practic s-a triplat ! I-am trimis doctorului rezultatul astept sa imi raspunda si sa imi zica cand trebuie sa ma duc la primul control :)

 

 

Bravo!

 

Sa crească mare  [flo2]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...