Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Cum e sa fii mama de baiat de 17 ani


redactor

Recommended Posts

  • Administrators

Sunt buimaca de mirare. Azi, copilul meu implineste frumoasa varsta de 17 ani. Alaturi de el sarbatoresc si eu 17 de ani de meserie de mama. Sarbatorim amandoi.

 

17 ani - ce mult timp a trecut de cand dormeam pe covorul din fata patutului lui lui - de mana - printre zabrele...

Numai bine de recitit prima zi din viata lui.

 

Ma uit deseori pe sub gene la el. Sa nu ma vada ca il privesc. Mai are inca un pufulet de copil pe langa barba pe care si-a lasat-o ca sa il faca mai hipster sau mai 'matur'  Sau pentru ca fetele l-ar vedea mai sigur pe el ... Nu stiu ... 

 

De curand a avut prima partida de sarutari cu o fata. Iar inainte de ziua asta l-am simtit putin timid. Nu stia  daca o sa se descurce. Si se simtea si putin presat de faptul ca alti prieteni trecusera faza asta ... celebrand la scoala cu cate un ness-frappe.

 

Ca de obicei - revin la intrebarea clasica- unde s-au dus anii astia? Ei da, s-au dus in suflet. 

La 17 ani, copilul meu este in toiul examenlor pentru admitere.  Desi mai are inca un an de liceu - orice examen de acum ii poate deschide sau inchide usa catre universitatea dorita.  DIn cauza asta, la 17 ani este chiar anul de foc pentru copiii nostri.

 

In curand, plec sa il iau de la scoala. Vom merge sa luam masa la un restaurant drag lui - de la malul marii. Si il voi privi cu acea dragoste de mama... stiti voi.

 

... ah emotiile. Aceleasi ca in ziua in care s-a nascut. 

 

[flo2]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 25
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...