Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Detartrajul - cat de des?


Recommended Posts

 

Am o prietena care are mari probleme cu dantura. Nu a avut bani sa-si faca, implanturi, portelan samd si a ales servici ifetine si bune - cu alte cuvinte are placa si e foarte multumita. Si e o femeie tanara,  dar nici nu a stat fara dinti sau cu dinti stricati in gura.

 

Asijderea soacra mea.

 

 

Mie nu mi se pare placa asa o alternativa fantastica la implanturi, punti si altele! Din contra, asta e ultimul resort, mai ales cind esti tinar! O fi ieftin, dar bun clar nu e!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
  • Răspunsuri 51
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Azi am fost sa vad daca sunt ok lucrarile pe implant, si pt ca a durat 5 minute mi-a facut si un detartraj, ma dor gingiile momentan, dar estetic este o mare diferenta, plus ca am descoperit o carie mica ascunsa in care incape o scobitoare. Dentista mi-a zis ca ar trebui facut cam odata la 6 luni (adica nah poate fi si 7-8 luni), nu am platit nimic. Ma gandesc ca cei care avem un dentist uzual nu ne ia bani chiar pt fiecare operatiune.

  

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...