Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Bebelusi de Iunie 2016 - capitolul 4


Recommended Posts

Hristos a înviat!

 

Adina, ma bucur ca ai reușit sa o convingi pe Sara sa bea lapte.

 

Poohy, sper sa se rezolve ușor problema cu călcatul!  

 

Mima, măcar eviti excesele alimentare :). Eu presimt ca nu o sa fiu fericita cand o sa ma urc pe cântar.

 

Piticul meu mănâncă mai bine legumele de cand ii dau supliment de fier. De fapt mănâncă mai bine in general, nu știu daca este vreo legătura. 

Nu prea știu insa ce sa fac cu laptele. Piticul suge mai mult noaptea si mi se pare ca s-a redus considerabil producția de lapte. Tinand cont ca din mai ma întorc la munca, nici nu prea l-am mai încurajat sa sugă in timpul zilei. Sper sa reușesc sa il mai alăptez un timp pentru ca are o ușoară alergie la laptele de vaca.

 

In rest toate bune, si noi exersam mersul iar voinicul creste frumos :)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 567
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Hristos a inviat! Abia azi am reusit sa intru si sa va mai citesc. Sper ca sunteti bine si voi si bebelusii. 

 

Noi am petrecut Pastele in Moldova. rau am facut, pt ca ne-am obosit foarte tare. Vladut deja e expert in mersul de-a busilea si exerseaza de zor mersul in picioare, tinut de manute. exploreaza tot. am observat ca e foarte sociabil :)

 

Foarte prost mi-a mancat, exceptand ciorba. 

 

M-am urcat pe cantar si am slabit 5 kg de cand alaptez. toti zic ca-s mumie. ieiii. ziceam sa ma tin de dieta Rina dar am zis pas :)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Hristos a Inviat! Sper ca toti bebeii si toate mamicile sunt bine.

 

Noi inca mai tinem dieta fara lactate. In urma cu doua sapt i-am introdus untul in biscuiti si o data iaurt intr-un chec , insa dupa o saptamana a avut niste scaune verzi urat mirositoare si am stopat. Puteau fi si de la fier sau banane, insa am preferat sa fac pauza. O sa reincerc sapt aceasta.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mulțumesc, Mima! Bafta si vouă la reintroducerea lactatelor! Scaunele verzi au fost unul din motivele pentru care i-am facut analizele pentru alergii. Eu nu am eliminat lactatele si din dieta mea, o sa mai discut cu medicul problema asta. 

 

Si noi am folosit cereale cu apa de la Aptamil, aveau insa lapte in compoziție. Acum folosim Organix, le fac insa cu lapte de capra. O sa caut si eu Holle.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...