Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Bebelusi de Iunie 2016 - capitolul 4


Recommended Posts

 

 

De solide?lapte cat mai bea?da,tot ea face eco,ma mai duc luna viitoare doar la un consult

Da, solide . Lapte tot cam așa, in jur de 300-350ml, rar peste 400ml. Apa plata in jur de 150ml sau mai mult in 24h. Am si eu emoții pt vineri. Daca insist cu mâncatul bb varsă, așa ca îl las cu cat poate el. Imi seamănă mie clar!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 567
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

 

 

Ce mai mănâncă bebeii voștri? La cină ce le dați de obicei? Al meu are aproape 10 luni si inca nici un dinte nu are. Si nu accepta inca nepasat.

Eu am trecut la pasat cu furculita,a facut talente putin si catrva gag uri dar vad ca incepe sa accepte si mai mare,eu ii dau cam de toate...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Lili, noua ne-au iesit dintii la 10l. Si au iesit 6 unul dupa altul. Pana au spart primii 2-3 a fost greva la solide. Acum mananca mai binisor solidele, prefera bucati, dar nu stiu ce sa ma fac cu fructele ca nu le mai accepta sub forma de piure iar bucati ii pot da doar banana, capsuni, zmeura. De la citrice se irita rau de tot la fund.

La cina ii dau de obicei lactate ca baza, lapte cu fulgi de cereale, cu mei, cu hrisca, cu tapioca, sau ii fac budinci rapide, briose rapide, clatite, dintr-un ou, iaurt sau lapte, faina si ce fructe mai am prin casa. De Paste a mancat pasca seara, pasca din branza, fara aluat, indulcita cu banana.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Lili, noua ne-au iesit dintii la 10l. Si au iesit 6 unul dupa altul. Pana au spart primii 2-3 a fost greva la solide. Acum mananca mai binisor solidele,culmea prefera bucati, vrea sa manance ea singura orice ii dau, dar nu stiu ce sa ma fac cu fructele ca nu le mai accepta sub forma de piure iar bucati ii pot da doar banana, capsuni, zmeura. De la citrice se irita rau de tot la fund.

poti incerca strugurii mari, rosiile cherry sunt ok ca sunt dulci, mango, avocado, pepene

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mango mi se pare tare, nu stiu....la fel si perele, parca nu sunt suficient de moi( ca banana spre exemplu).

Struguri am luat de vreo 2 ori dar n-au niciun gust. Tu de unde iei Ganganie? Pepenele e ok la gust acum? N-am incercat 

eu mango il las putin la "copt" sa zic asa, cum fac cu avocado. para la fel. spre ex, para o invelesc intr-un ziar si o las 2-3 zile la intuneric. se inmoaie. exista un soi zemos. i-am dat struguri mari, rose, aveau niste bobite rotunde si erau fff dulci. erau din Auchan. pepenele e la ghici, chiar si cand e romanesc, pt ca ce gasesti acum nu e romanesc. si i-am dat mai mult pt zeama, ca piticul meu abia bea apa....cu chiu cu vai 2 guri in 24 de ore. desi uda scutecele biiiine, nu bea apa mai deloc

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...