Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Bebelusi de Iunie 2016 - capitolul 4


Recommended Posts

nici eu nu ii adaug sare in mancare, dar la Pasti i-am mai scapat si eu putin drob. uneori ii maidau cate o coaja de paine din comert. piticul meu nu bea apa deloc, el e la extrema cu greutatea. la 10 l are 12 kg. solidele le mananca prost, insa suge la fel de des. noaptea se trezeste de 3-4 ori sa suga

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 567
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

 

 

Cate luni are acum?ce perioada a stagnat in greutate?Sara pe 24 face 11 luni si are 8100 grame cu o stagnare de 4 luni in greutate

 

Adina, pe 28 face 11 luni. Intre la 4 1/2 - 9 1/2 luni a luat putin in greutate: 1 kg, a luat extrem de greu dupa 6 1/2 luni. Intre 9 1/2 - 10 1/2 a reinceput sa ia in greutate - 240 g. Si sapt asta 60 g si parca atat e normalul la varsta asta. De recuperat....candva. Eu banuiesc si ca ii mai irita ceva alimente mucoasa intestinala ca i-a iesit calprotectina din materii fecale marita, dar nu mult; o sa o repet peste cateva sapt sa vad daca s-a rezolvat.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

 

Adina, pe 28 face 11 luni. Intre la 4 1/2 - 9 1/2 luni a luat putin in greutate: 1 kg, a luat extrem de greu dupa 6 1/2 luni. Intre 9 1/2 - 10 1/2 a reinceput sa ia in greutate - 240 g. Si sapt asta 60 g si parca atat e normalul la varsta asta. De recuperat....candva. Eu banuiesc si ca ii mai irita ceva alimente mucoasa intestinala ca i-a iesit calprotectina din materii fecale marita, dar nu mult; o sa o repet peste cateva sapt sa vad daca s-a rezolvat.

Si Sarei ia iesit LGE putin marit,are si ea o alergie dar trebuie sa ajung la alergolog ptr teste cutanate,nu am scos inca nimic din alimentatia ei si inainte sa ajung la alergolog o sa l mai repet,am inteles ca sub un an nu sn atat de relevante analizele astea,dupa un an ii voi face si panelul de alergii

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

 

Testele cutanate stiu ca nu sunt recomandate la varsta asta. Decat probabil daca e neaparata nevoie. Am fost cu baietelul pe la 3 ani la alergolog si zis ca nu se fac pentru ca , din contra, testele ii pot crea o reactie alergica.

Pai pediatru ne a recomandat testele cutanate,dar inca nu le fac,nu am ajuns la alergolog si nici nu ma grabesc,dupa 1 an mai vedem,nou LGE ul total a iesit un mic marit,celelalte la lapte au iesit bune!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Am venit si noi de la doctor.

Uf, ce vreme nasoala! In ciuda faptului ca nu sunt deloc mulțumită de cum mănâncă bebe, el nu a stagnat, ceea ce m-a mai liniștit. In 2l jum. de la ultima cantarire la ea la cabinet, a luat 670 gr si 4cm înălțime. Dr zice ca a luat exact cât trebuie. Ma gandesc ca atât ii trebuie lui.... Eh, bebe seamana mie, sunt mai subtirica de fel...

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Adina, după 4 ani se fac testele cutanate.

 

Mima, și mie mi-a zis medicul de familie ca după 10 luni poate sa ia putina putina sare din când în când.  Nu i-am dat, dar ziceam ca spun și alții. 

 

Eu nu sunt așa stricta ca voi,  nu pot manca numai mâncare de bebeluși 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...