Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Bebelusi de Iunie 2016 - capitolul 4


Recommended Posts

Eu ii gatesc separat lui bebe dar atunci cand ii fac piureuri ii adaug si unt ( care are sare). De asemenea, la tocanite, ciorbe...am inceput sa ii presar si un varf de sare de himalaya ori foaie de dafin, rozmarin, cimbru... Leusteanul, patrunjelul, stevia si mărarul sunt nelipsite ...

De asemenea sucul de roșii făcut in casă are puțină   sare. Atunci cand pun suc de roșii nu mai adaug insa sare deloc in cratița lui.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 567
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Lili,exista si unt fara sare,eu il folosesc pe cel de la president,sare nu i am adaugat in mancare,dar bulion i am mai pus,si trebuie sa recunosc ca i am mai scapat si un pufulete,2....i am tot cumparat din DM din aceea speciali ptr noi,si biscuiti cu ovaz si rondele,dar sn foarte tari si nu poate sa le manance si inevitabil ajung pe jos,si sincer dau 8 lei pe o punga de pufuleti care are maxim 15 bucati ca sa i arunc

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Culcarea si trezirea e la fel ca la voi Mima, doar ca ea la 11-11:30 vrea sa doarma si doarme pana pe la 13-13:30, apoi iar somn de o ora-o ora jumate dupamasa pe la 16. Azi s-a trezit la 9 si nu a mai adormit la 11, asa ca am mai tinut-o treaza ca sa ia pranzul si acum face nani, sper sa doarma vreo 3 ore ca sa reziste pana diseara.

Ma gandeam ca ar fi cazul sa aiba doar un somn mai lung, la pranz...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

A mea vad ca tinde spre un somn pe zi. Doarme cam 2 h de la pe 11-11,30. Seara rar mai adoarme pe la 5-6 jumatate de ora. Daca nu doarme, o culc la 19-19,30. Dimineata la 7 desteptarea. De vreo sapt iar doarme ft prost; se trezeste plangand, se foieste. Suspectez maselele. Nu ma lasa sa vad dar cred ca iese una curand

Cel mai bine doarme la plimbare in carucior. Nu mai vrea deloc in sistem ceea ce nu ma deranjeaza. Si eu as vrea sa doarma mai mult la pranz si singura! Daca nu stau cu ea se trezeste repede.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...