Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Bebelusi de Iunie 2016 - capitolul 4


Recommended Posts

  • Răspunsuri 567
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Eu cedez curand daca continua asa. A mea efectiv nu sta decat cu mine. Si daca sunt cu ea in aceeasi camera trebuie sa fiu langa ea, altfel urla pana se invineteste. Am incercat sa o mai las in patut sau in scaunul de masa si sa mai fac cate una alta pe langa ea dar nu se poate.

Chiar imi fac griji ca nu e normal comportamentul si ma gandesc daca nu ar trebui sa merg la un medic.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Nu cred ca trebuie sa iti faci probleme. E comportament de copil răsfățat :d Și eu îmi fac griji ca nu o sa accepte o bona Lizzy. O accepta pe mama, dar dacă apar eu se termina tot.

 

Eu pe lângă asta mai am și capul pătrat de la cei mari care stau numai pana la 11:20 la școală, când îi ridic. Acum e și vacanta.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Nu stiu ce sa zic. Tot citesc despre anxietatea de separare care apare la bebelusi si ca e normal, dar cica nu e ok sa fie asa exagerat. Plange si tremura toata daca nu sunt langa ea. Chiar ma pune pe ganduri. Ca mai are unele chestii care cred ca se leaga de treaba asta.

Nu simt ca o rasfat. Poate doar pentru ca pe mine ma vede de dimineata pana seara. Nu are bunici aproape, i-a vazut de 2 ori in viata ei. Si taica'su vine seara tarziu acasa. Si eu am stat o saptamana cu amandoua acasa caci desi a mea e la gradi particulara tot a fost inchisa o saptamana. Greu, tare greu, asa imi doresc o zi in care efectiv sa plec dimineata si sa vin seara acasa.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Nici eu nu cred ca tb sa te ingrijorezi, Oani. Incearca sa iesi cu ea mai des prin parcuri, sa te mai intalnesti cu mamici. A mea a devenit ft sociabila de cand o scot mult din casa. Ne-a ajutata "socializarea". Si noi suntem singure, fara vreun ajutor. Iar cu plecatul de acasa.. simt frecvent nevoia :D

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

 

Eu caut foarte aproape de plaja. E o optiune foarte buna o gasoniera/apartament, dar cele mai ok la pret sunt destul de departe de plaja.

Eu cred ca daca e prea aproape de plaja va fi si galagie,10 min de mers pana la plaja mi se par ok...nu stiu momentan unde vom merge,ma uitam asa orientativ,e nou pentru noi concediu cu bebe si nu prea stim ce sa alegem,o sa vedem!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...