Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Bebelusi de Iunie 2016 - capitolul 4


Recommended Posts

  • Răspunsuri 567
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Și eu simt că o iau razna. M-am izolat asa pe lg casă fara să vreau. Si desi am mereu treabă prin casă ori prin curte si trece timpul f repede, tot simt ca m-am distanțat așa de lume. Uf, nici timp de vopsit sau pensat nu am. Soțul e plecat de dimineață până seara cu munca. Bunicii vin rar. Cel mare e plecat acum in vacanță la țară la bunici. Desi credeam ca imi va fi mai usor acum doar cu un copil, nu îmi e deloc! Casa e prea goală, bebe vrea joacă, sau bagat in seama oricum, eu mai am si treaba ca nu am ajutor....Minunat! Inca îi gatesc uneori de 2 ori pe zi si trebuie sa fac ceva ca asa ceva nu se mai poate. Trebuie sa iasa si pe afară. Noi nu avem parcul aproape, iesim doar in weekend cu masina daca ne duce tati ori cu taxiul. In rest, prin cartier. Asta al meu e fenomen! Nu vrea deloc sa adoarma in carucior! Oricat i-ar fi de somn! Se pune pe urlat de se uita toata lumea ca la urs la noi! Asa ca...pe lg casa, cel putin pana trecem la un somn pe zi. Acum inca doarme pe la 11 si pe la 17. Uff, ce scrisoare lunga!

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Neața mămici. Noi suntem intr-o mini vacanța la bunici și constat ca bebe nu e foarte sociabil... apropo de ce vorbeați voi. Se uita lung la toată lumea și e F serios. Nu plânge dar nu se simte foarte confortabil. El sta doar cu tati și cu mine și la plimbare tot numai noi. Nu avem mămici prin zona iar parcul e departe și nu se descurca doar tati  cu el și cu mașina. Eu când vin nu știu pe ce oala sa pun mâna...și sa ma joc cu bb și sa ii dau sa mănânce. Deci... greu cu socializarea la noi.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Noi suntem cu febra de doua zile. Am emotii cat casa. Astept sa vad daca e doar o viroza. Are secretii multe in gat, si foarte putin rosu in gat. Solide zero zilele astea, bineinteles, cum vede castronel/lingurita/scaun urla.

Si mai rau de atat este ca nu a mai luat in greutate absolut nimic de o luna jumate. Cum banuiam. Trebuie clar sa facem analize sa vedem daca e anemie. Oricum vroiam sa le repet ca le-am facut la 6 luni si era la limita, si cum cu solidele nu s-a omorat, banuiesc ca are o usoara anemie.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...