Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Bebelusi de Iunie 2016 - capitolul 4


Recommended Posts

Multă sănătate!  Dar de ce ti-e frica Oani? Nu te gândi la boli contagioase și alte prostii

 

Și mie mi-e frica de anemie la Lizzy. La 5 luni era cu fierul spre limita superioară,  dar cum nu a mancat. .. La un an sigur îi fac analize,  mai am o luna.

 

Și Lizzy e cu nas super curgator care nu o lasă să doarmă noaptea, a dat în asta direct din diaree. De așteptat cum și eu am fost la fel :)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 567
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Multumim! Da, au fost multe cazuri de scarlatina la cea mare la gradi, si in ianuarie a avut si ea exudat pozitiv si a facut tratament cu antibiotic. Maine am sa ii fac un exudat si celei mici.

Eu sunt mai pesimista de felul meu si ma gandesc la ce e mai rau, acum cu scarlatina si rujeola bineinteles ca mi-a trecut prin minte ca poate fi. Mai ales ca febra e deja de doua zile, nu a mai avut asa niciodata.

Medicul m-a incurajat, cel putin cu rujeola a zis ca sansele sunt aproape zero. 

Astept sa treaca episodul asta de boala ce-o fi ea, si ii recoltez sange sa vad cu anemia, ma gandesc ca asta poate fi si cauza lipsei poftei de mancare.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu ii dau Altrifer, de doua saptamani si, coincidenta sau nu, de vreo trei zile mananca! Foarte bine chiar. A mancat azi 3 (!) briose la pranz. Eu i-am facu analizele la 2 luni din cauza unui icter prelungit si avea fierul la limita de jos. Greutate mica la nastere (2900) cica de aia. 

Eu sunt relaxata cu bolile. Azi a gustat pamant in parc, nu stiu pe unde ma uitam. Cum gestionati faza asta cu bagatul in gura? A mea aduna firimiturile de prin toata casa. Tot, dar absolut tot baga in gura. Mananca si hartie igienica

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Multă sănătate! Îmi pare rău :( Totuși nu te speria așa rău,  sunt și boli eruptive fără nume (viroze cu erupție cutanata). Știu ca acum circula una (mi-a zis o prietena), si a avut și Manu pe la 3 ani - 5 zile febra mare și după erupție (timp în care a fost plina-plina de nervi). Orice ar fi, sa treacă repede!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Nu, nu am auzit lucruri bune despre Matei Bals. Ma duc la medicul de familie care e specializat in pediatrie. In momentul de fata e singura in care am incredere. De cand a inceput febra am sunat-o si mi-a spus ca e foarte probabil sa fie roseola infantum. A doua zi am fost la Regina Maria si aia mi-a spus faringita(WTF). Ieri dimineata i s-a oprit brusc febra dupa 3 zile si la cateva ore au aparut primele bubite. Deci 99% e roseola zice medicul. A avut-o si cea mare cand era pe la 1 an. Vedem maine cand o consulta.

Eu oscilez intre asta si rubeola.

Sunt foarte asemanatoare toate, dar un medic bun ar trebui sa stie sa puna diagnosticul corect deoarece fiecare are anumite particularitati.

Oricum ii cer maine si analize, vreau pentru fier, si se va vedea si la leucocite cum sta.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...