Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Bebelusi de Iunie 2016 - capitolul 4


Recommended Posts

  • Răspunsuri 567
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Si la noi a facut S si la un an distanta Z si sotul. Si la mine au ramas cu semne insa fiind asa o boala rea (tulbura peste masura imunitatea si tot felul de alte perturbari) incat nu m-as increde intr-un vaccin de teama sa nu fie mai rau. Evident, judecata mea. Iar daca trecerea prin boala a trei copii si 2 adulti din rudele apropiate in ultimii trei ani constituie experienta, nu e o judecata total neavizata.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu mă întorc (cred) în septembrie. Dacă nu atunci, mai devreme, nu mai târziu :d 

O sa stea cu bona, cei mari la after. La grădiniță o dau după 2 ani, poate chiar 3, depinde de ea dacă e pregătită. 

 

Gânganie,  dacă vrei la stat e un pic greu la 1 an și 9 luni (dar nu imposibil). Trebuie sa fie fără pampers, sa mănânce singur, sa se descurce singur. Și sa iei în considerare ca mai ales primul an o sa stea destul de mult acasă cu diferite răceli viroze și alte cele. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Asa am fost si noi la cea mare, mai mereu in concediu medical, in primul an cel putin.

Dar am dat-o la un an, la privat. Ea s-a acomodat perfect, nu a plans niciodata, din contra, nu vroia sa plece acasa cand veneam dupa ea :))

Sa vedem ce voi face cu cea mica, are alta personalitate si momentan nu vrea sa stea nici cu tat'su, ce sa mai zic de cineva strain. Dar sper cand va creste va fi altfel.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Da, copiii sunt foarte diferiti unul de altul, si se schimba de la o zi la alta. Pediatra mi-a zis ca si daca ii dau direct la scoala trec prin aceeasi perioada in care isi formeaza imunitatea, nu ai ce sa faci.

 

Simona, bine ai revenit! Mi-am dat seama ca uitasem sa zic :)

 

Ca facem ROR-ul la 9 si 12 sau doar la 12 luni cred ca depinde de fiecare... Eu il fac la 12 (sau asa e in plan)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...