Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Bebelusi de Iunie 2016 - capitolul 4


Recommended Posts

  • Răspunsuri 567
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Buna fetelor! Nici a mea nu se omoara cu md. Asa ca daca nu are chef de nimic ii dau fructe. Nu refuza niciodata. Md ei preferat insa e iaurt cu banane capsuni si cereale. Omleta ii dau de regula la pranz ca dimineata nu mananca. Si a mea a papat tare bine zilele astea, mai ales carne. Am fost plecati la bunici la tara si a papat capsuni, cirese, visine direct de la sursa. Si mai ales...mamaliga cu ceapa verde:)  . A mea nu bea niciodata lapte dupa solide. Nu o pun flamanda la masa ca altfel nu mananca nimic, se enerveaza. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu îi dau dimineață fructe cu un biscuite. Asta îi place, asta îl dau. La prânz. .. Nu prea mananca nimic. Masa de seara gris cu mango (cu altceva nu mănânca) sau avocado cu ou și iaurt/avocado cu ceapa, ulei și lămâie, și ca desert mai aproape de culcare iaurt . Briose, pâine, omlete, carne etc nu le mănâncă (refuza sa înghită în continuare firimiturile pe care le mesteca - dacă se întâmplă să ajungă totuși la ea în gura)

 

Din toate cantități mici, în afară de iaurt pe care îl mănâncă 

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salutare! La multi ani frumoși!

Noi implinim anul peste 2 sapt. Doar 2 dintisori. Nu accepta nici acum bucăți.  Doar pâine dumicati mici câteodată . Eh, bine  macar ca mananca si nu refuza mancarea... Nici el nu bea lapte mai mult de 300ml, dar bea bine apa. 

Nu cred ca are mai mult de 9, 5 kg ca nu l-am mai cântărit...dar nu arată slăbuț, arată ok.  Poate si pt ca nu e așa înalt...

Cred ca am gresit cu premergatorul, pe el l-a puturoșit.  Acum am renunțat la el chiar daca mi- am omorât spatele [:)] . Ne facem noi mari...

La capitolul retete, am ramas in pana de idei. Fructe nu accepta decat sub formă de piureuri...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...