Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Bebelusi de Iunie 2016 - capitolul 4


Recommended Posts

  • Răspunsuri 567
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Eu simt ca nu mai pot. Vede mancarea si striga papa papa, plange sa ii dau, apoi ia in gurita sta cu ea asa si o scuipa. Apoi ma trage de tricou ca vrea tzitzi. Nu stiu efectiv ce poate avea.

4 luni de cand nu a mai pus un gram pe ea. A ramas la 9kg.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oani, eu i-am dat in martie cate 5 pic/zi. Plus vitamine. Nu pot spune ca i-a crescut pofta de mancare pt ca ea ciuguleste ca o vrabiuta. Insa atunci a luat in greutate. Acum am inceput sa ii dau iar cate 5 pic/zi. Pediatra mi-a spus ca asta e o doza profilactica si sa nu-mi dac griji ca e prea mult. Asa ca o sa ii dau mai mult de o luna.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mima, mandarina, ati facut analize inainte?Mandarina, ce fel i-ai dat?Profilactic sau tratament?

Noi nu am mai ajuns la analize, avand o raceala de o luna(secretii in gat care nu trec cu nimic) medicul a zis ca daca facem analize pe fond de imunitate scazuta vor iesi oricum aiurea.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mima, mandarina, ati facut analize inainte?Mandarina, ce fel i-ai dat?Profilactic sau tratament?

Noi nu am mai ajuns la analize, avand o raceala de o luna(secretii in gat care nu trec cu nimic) medicul a zis ca daca facem analize pe fond de imunitate scazuta vor iesi oricum aiurea.

 

Noi am facut analize - sideremia a ieșit bine, feritina a fost insa mult sub limita. I-am dat Iron Liquid de la Secom. Pediatra ne-a spus 5 ml pe zi, i-am dat insa cam 3, pentru ca are un gust f neplăcut, abia reușeam sa ii dau si atât. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Prima data am avut si noi analize facute, acum ne-a recimandat fier inainte de a face analize. Oricum e spre limita de jos a intervalului. Am facut si noi analize si are o intileranta la histamina (ca urmare, niste restrictii alimentare) si o predispozitie genetica pt intoleranta la lactoza. Mai asteptam niste analize , apoi facem si test pe piele sa vedem daca are alergie sau nu la proteina din lapte de vaca. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Si eu i-am dat fier, mananca mai bine, dar selectiv. Adica daca ii place mananca de ma sperii, daca nu nici nu se uita la mancare. Eu i-am dat altrifer amestecat cu putin suc de portocala. Doar asa accepta, altfel nu deschide gura. Cum ati cerut analizele? I-as face si eu. Face tot felul de reactii cutanate si nu stiu de la ce.

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Cat, eu am vorbit si cu pediatra si cu medicul dermatolog pentru analize. Piticul meu avea dermatita atopică, niște reacții cutanate de scurta durata la iaurt, plus scaune verzi din cand in cand. Dermatologul a bănuit ceva alergie, asa ca ne-a recomandat panelul pediatric pentru alergeni. Daca tot trebuia înțepat, ne-a recomandat si hemoleucograma si analizele pentru anemie. La noi s-a dovedit ca vinovata pentru toate era o ușoară alergie la laptele de vaca. Am trecut pe lapte si iaurt de capra si acum totul e bine. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...