Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Bebelusi de Iunie 2016 - capitolul 4


Recommended Posts

  • Răspunsuri 567
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

  • 2 weeks later...

Salutare mamici! Intr-adevar, timpul e limitat. Al meu nu vrea sa stea locului fara mine, se agata de picioare precum maimuța de liana...non-stop!

Ii e teamă inca sa mearga singurel desi ar putea. A luat cateva cateva cazaturi urate pe care se pare ca le tine minte. Dar sper ca nu mai e mult...

Nu mai stiu ce sa ii dau la md, se ineaca cu bucăți, imi e teamă si mie, il mai las, nu il fortez...

Ne chinuie rau dintisorii de sus. E tare inflamata zona si ei sparg f greu...Nu e nici gras, dar nici prea slab, nici prea cuminte, dependent de mine( (pe tasu il cam impinge

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Va salutam si noi! Lizzy a inceput sa manance din iulie (de la 1 an si o luna), nu ma mai pot plange :) A si crescut luna asta, a ajuns la aproape 78cm (mult sub alti capsunei, dar tot e bine). Tot pe la 9kg, dar a luat 200g, deci 9200.

 

Eu am inceput serviciul de luni, Lizzy e cu bona si deocamdata se inteleg foarte bine.

Am fost si noi la mare, in Grecia. A fost frumos, dar lui Lizzy nu ii place inca apa. Cu bine ne-am intors si noi :)

 

Cred ca ar trebuie sa ne mutam la clubul scutecelor :)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Buna mamici! Nu am mai intrat demult pe aici. E tare limitat timpul. Si eu am inceput munca din mai. Bubulina sta cu bona si e ok. Am incercat cresa dar mi-a fost prea mila de ea. Greu cu somnul fara san, o adoarme in carut dar asta e. Mananca bine spre foarte bine. A inceput sa manance cand si-a dat drumul la mers, adica la 1 an. E extrem de energica si cataratoare. De vorbit nu zice decat mama dar arata toate obiectele prin casa cand o intreb de ele. Eu nu i-am pasat mancarea, mananca de toate fara prajeli, zahar si cat mai putina sare. Oricum gateam destul de dietetic si inainte. Voi ce mai faceti?

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...