Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Minutul de rock


danielag

Recommended Posts

Pentru că a fost un subiect tot aici cu minutul de operă, plagiez și eu [:)] și deschid un subiect cu minutul de rock.

 

E vorba despre ce ascultăm când suntem într-o stare și vrem să ieșim din ea, sau, dimpotrivă, să o mai ținem un pic pe loc [:)] . Nu-s nici pe departe o autoritate a genului, dar ascult cu plăcere multe piese, de la rock and roll-ul anilor 50 până spre rock progresiv (nu mă împac prea bine cu metalele grele).

 

O să încep eu cu o piesă veche care a devenit celebră acum mai bine de 50 de ani și pe care o iubesc mult (sigur am mai scris eu despre asta pe aici): The Animals, House of the Rising Sun.

 

 

 

Voi ce mai ascultați?  [pk]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 246
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Eu ascult Kent. Over and over again :). 

Sunt puțin cunoscuți peste hotare, deși au doua albume și in limba engleză. Dar sunt reprezentativi Pt rockul (indie rockul) suedez. 

 

Pun o piesa in engleză și in suedeza, varianta suedeza îmi place mai mult. :) Și au piese mult mai bune, in suedeza. Pun și o piesa dintre preferatele mele. 

 

 

 

https://youtu.be/VDE65AjKFTA

 

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...