Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Abdomen problema


Recommended Posts

  • Răspunsuri 21
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Mai e ceva, noi ne uitam in oglinda de foarte aproape mereu, roagă pe cineva să îți facă o poza de la depărtare să vezi cum se vede, de fapt, eu așa am scăpat la un moment dat de obsesia cu prea multă celulita. Nici pe departe nu arată cum îmi imaginam eu, de la depărtare... :)) Adică pozele erau mai mult decât digerabile ;)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Hristos a Inviat si Paste Fericit celor ce sarbatoriti!

 

Da, da - clar e vrabiuta si acolo trebuie sa lucrez. Vrabiuta in sensul ca e clar ca arat "digerabil" cum spune

andaghe

dar nu ca un top model - adica arat ca om normal :) Acum decizia - ori ma strofoc sa nu depasesc 49-50kg cand abdomenul meu arata super plat (in principal, cum a spus

Marina

la bucatarie + suplimentat ceva sport cu abdomene) ori ma declar multumita la cele 52-53kg pe care le mentin absolut natural si fara sa fac vreun sacrificiu, potrivindu-de stilului meu actual de viata si aratand absolut decent dar nu extraordinat. Nu se poate si vrabie si malai, sau cum era proverbul?!  [:D]

 

Si daca optez pt. nr 2. trebuie sa lucrez la increderea in mine sa nu mai deranjeze ca nu arat ca un top model, si sa ma simt multumita cu propria optiune :) 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

stai linistita, in afara de tine, nu sta nimeni sa analizeze si sa-ti eticheteze abdomenul, cat e de plat sau bombat. daca ai face un sondaj de opinie pe strada, din 50 de trecatori, sa spuna fiecare cum crede ca arata abdomenul tau, cu siguranta marea majoritate vor raspunde ca este plat, ferm, ca esti slaba, samd.

 

iti accentuezi nesiguranta proband/purtand haine extrem de stramte pe abdomen.

 

ai putea cere consultanta si la un salon de infrumusetare/remodelare corporala, poate exita o procedura non-invaziva si nu foarte dureroasa pentru subtierea tesutului adipos de pe abdomen si refacerea fermitatii pielii din acea zona.

pana una-alta, sa stii ca ajuta de minune lenjeria modelatoare. atat fizic, cat si psihic.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Xio - arata ca al lui Scarlett si mi-ar placea sa arate ca al Jessicai. 

 

La barre facem exercitii pt. muschii abdominali dar cum ajung max de 2 ori pe saptamana, sunt rezultate bune, dar nu extraordinare. Merg continuu de 1.5 ani - tot e ceva. 

 

Ar trebui sa mai adaug ceva abdomene si acasa. 

 

Corina - da, poate pt. rochia respectiva ar trebui sa iau niste lenjerie modelatoare si pt. costum de baie cred ca raman la intreg :) 

 

Oricum, pana la urma, asta sa fie problema mea cea mica in viata :)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...