Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Clubul "babelor FIV-oase",capitolul 146


Recommended Posts

Moti, nu inteleg..fiindca aveai un nr mare de ovocite ti-a marit doza??Eu credeam ca e invers..daca ai nr mic de ovocite maresc sa mai creasca si alti foliculi..sau poate nu sunt eu pe frecventa..ma doare si capul rau. Fug sa schimb banutii in coroane cehesti! M-a pus naiba si am citit pe net de GonalF si sunt atatea preri contra..prima data am facut cu Merional..tare curioasa sunt sa vad ce voi obtine! 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 822
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Eu prima oara am folosit Menopur si am recoltat 30 ovocite ... in primele 3 zile am luat 3 flacoane/ zi ... dupa vazand ca am foliculi multi care cresc incet mi-au marit doza la 5 flacoane de menopur pe zi ... Acum la stimularea a doua am schimbat din menopur in gonal f si am mers pe doza identica in fiecare zii nefiind nevoie sa mai mareasca doza si la punctie a recoltat 33 ovocite ( eu am AMH 9,82 ) 

 

Eu cred Mia ca fiecare stimulare este personalizata in functie de analizele din acel moment ...eu si fiv1 si fiv2 la ambele stimulari am avut aceeasi echipa si tratamente firerite... 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fetelor [flo2]  [flo2]

Motisor si Mia , neaparat sa ganditi pozitiv si lasati va pe mainile medicilor, ei stiu cel mai bine cum trebuie procedat . Sigur anul asta vor fi multi bebei [bib] , macar cate unul pentru fiecare aspiranta la titlul de mamica [pk]

Laurita insanatosire grabnica [flo2]

Lore si eu am luat predinisolon, dupa punctie 3/zi, timp de 6 zile, apoi 1/zi pana la beta..poate o fi ajutat si asta la implantare nu stiu ce sa zic...

Pup restul fetelor [flo2]  [flo2]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Abia am venit de la medic.Mi.a facut si ecografie si control.La eco a iesit bine,nu e infectie ,uterul arata bine,mi.a zis sa nu ma sperii de sangerare ca se mai curata de la polip si mi.a dat ergomed.In schimb m.a intrebat daca ma stiu cu anexita,daca.mi vine sa urinez,daca am stat in frig Sa urinez,nu dar frig mi.a fost.Vineri mi.a scos polipul si sambata am plecat la socrii,si stiti cum e pe la tzara,a fost si vremea aia urata...ce sa mai zic.Cand m.a apasat pe burta in partea dreapta am tipat,asa tare ma doare.Mi.a mai dat supozitoare diclofenac si supozitoare capricon(nu am mai auzit de ele pana acum).Offf,asta.mi lipsea ca.n rest eram perfecta.Sper sa nu raman cu probleme ,stiu cand racesti pe jos,cam tragi pana te vindeci.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Adriana dar estradiol mai iei?

Voi cum stiti pana cand se ia estradiol? Si cat a ti luat? 

Legat de clexana, lovenox , voi v ati documentat poate da malformatii la copii? Autism? Si tot felul de probleme? Eu am citit pe un sait englezesc si m am cam speriat! Acum chiar nu stiu daca asa eate.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...