Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Clubul "babelor FIV-oase",capitolul 146


Recommended Posts

  • Răspunsuri 822
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Adeavarul e ca, o data cu un beta pozitiv incep alte nelinisti, probabil pana simti miscarile fatului..e ff greu sa traiesti cu spaima sa nu intample ceva. Acum ce-o vrea DD, nu am ce face.

Da Ana, imi doresc sa mi fie rau, de vomitat nimk, greata mai am uneori insa ma gandesc sa nu fie imaginara [batcap] 

Lore ce faci, cum te mai simti?

Motisor esti in grafic? Saptamana viitoare faci ET??

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Dacă ar ieși la cariotip ca am probleme genetice se pot rezolva sau trebuie sa ma mulțumesc doar ca am aflat cauza și atat

Buna, Anaxorroxana/ Buna, fetelor,

Si eu am aceeasi curiozitate. Au sosit rezultatele cariotipului si se pare ca ar fi ceva la sot. I-am scris medicului sa vedem ce zice, rezultatul ne trimite si la consult genetic. Exista sanse sa reusim la un viitor FIV, sa aleaga un gogut sanatos, fara anomalii, si sa il puna acolo?

Multumesc.

p.s. sunt putin plecata si prind mai geu laptopul.

Va pup

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Motisor da mi-am facut planurile....sunt inca un pic suparata dar trece....am zis ca oricum si sotul e plecat pana la sf lui iunie deci cand revine am zis sa ne distram o luna, macar iulie sa fie fara stres si proceduri, mergem in Grecia pe 3 iulie pana in 12....cam atunci ar trebui sa incep si anticonceptionalele cred daca totul va fi ok iar apoi la cm de la inceputul lui august incep stimularea....cam asa e planul....sper sa nu se intample ceva sa se dea peste cap planul....cred ca inca din mai sau iunie am sa imi fac analizele sa vad cum stau cu PRL si TSH sa nu creasca , desi iau in continuare tratament si bineinteles analizele alea de NK ce tot ziceti voi.......ceea ce nu stiu este daca pt noul FIV trebuia iar sa mai mergem la o scurta intalnire la KP in Buda...sper ca NU si sper sa fie de ajuns analizele care trevuiesc refacute toate aici ....preferatele mele cele de HIV ...pfff [:-)))]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

ka86 ...si eu am avut hematom si era destul de mare dar se pare ca bebe atunci s-a tinut destul de bine...apoi a disparut....apoi la 9 sapt iar......nu stiu de ce se tot formeaza astea??? [smulgpar] e chair enervant....nu stiu....tu ai luat aspenter? eu nu...defapt nu prea....mai luam asa cate unul la 3 zile dar fara sa imi zica cineva, mai mult preventiv, apoi cu sangerarea nu am mai luat de frica....dar nu stiu daca ajuta sau strica in formarea hematoamelor....la noi a iesit la 11 sapt ca bebe ar avea defact genetic tocmai de aceea am si avortat insa noua nici atunci nu ne-au recomandat cariotipul genetic...pe oricare medic am intrebat au zis ca nu e nevoie...si am intrebat vreo 3 inclusiv pe KP ....

Adriana mersi [flo2] ...inca ma scutur de praf  dar ma curat eu intr-o sapt doua am sa fiu ca noua sper ....

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Adriana teoretic sunt in grafic ... Pe 2 mai am ultima monitorizare si pe 8 mai ar fii ET ... vedem pe 2 mai cum stam cu endometru si cam care ar fii ziua transferului... In rest emotii si trece timpul prea incep pentru cat de grabita sunt eu :))))

 

Lore planul daca este stabilit atunci barbosul sa se tina de el...  [soricel]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Lore3, mie mi-a dat dr. Albu sa fac cariotipul dupa avortul spontan. Si uite ca a iesit ceva la sot... acum tot caut pe net si nu gasesc nimic concret despre ce scrie in rezultat. Probabil ii va da sa faca analize si mai detaliat. Am vazut ca sunt unele mai scumpe, cariotipul acesta e asa, doar de inceput... Oricum, pana nu aflu concret despre ce este vb si ce pot face nici nu ma gandesc la un nou fiv. Imi trec mii de ganduri prin cap acum: de ex.daca as fi dus la termen sarcina pierduta si ma trezeam apoi ca are nu stiu ce problema bb... Doamne fereste! Dupa atata chin, asta ne-ar lipsi... Sper sa aflu vesti curand, ca altfel ma urc pe pereti de emotii.
p.s. Aspenter nu am luat. Mi-a zis ca nu e nevoie. Dar acum avand informatia mai noua de care am scris mai sus, presupun ca organismal face orice effort sa elimine ce nu e ok... si daca or fi avrut vreun defect, poate de aceea a aparut hematomul (la mine ma refer)
Pup

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Adriana si eu am fost la eco tot la 5 saptamani. Saculetii s au vazut la eco. Atat. Dar fii atenta cum ti a facut tie eco? Vaginal sau pe burtica? 

Ce crezi mie la eco vaginal a vazut un saculet si cand a facut si eco pe burtica au aparut de fapt doi saculeti.

Ca si simptomele legate de sani si la mine e la fel. In schimb mi au aparut niste senzatii de greata in stomac dimineata uneori chiar si seara. O fii de bine? Sper ca da. Dimineata mananc bine ca sa imi treaca greata. 

De clexane l ai intrebat pe medic ce parere are face rau sau nu ? Tu parca ai preventiv nu? 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Motisor , vad ca planul tau se mentine. Doamne Ajuta sa fie bine! stiu ca esti nerabdatoare insa timpul trece si imediat o sa inceapa stresul cu beta.

Lore, ti ai facut un program beton pe cateva luni, sa-ti mearga din plin si sa fie asa cum iti doresti tu. [flo2]

Fetele Anaxxoroxana si Ka86, care ati descoperit probleme la cariotip, eu stiu ca se face FIV cu PGD adica se analizeaza una/2 celule din embrionii fertilizati. Intrebati la clinicile unde ati facut FIV daca au si aceasta procedura...rog fetele stiutoare sa ma corecteze daca gresesc.

Melisa am facut eco transvaginal, nu pe burtica.. stii ca sotul meu m-a intrebat ieri daca sunt sigura ca nu sunt 2 ? [:-)))] ..Poate am vreo surpriza sapt viitoare [bib]  [bib] 

Am zis clexane il am pana in saptamana 8+3 zile si doctorul spune ca nu are ce sa mi faca rau..merg pe mana lui...acum sa vad ce mi spune si medicul de aici [:)] ..mi-a mai dat MagneB6 pt dureri mai jos de buric...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salutare fetelor,din păcate vesti bune nu am,pe scurt pot sa zic doar ca baieteii mei sunt acum

ingerasi,nu vreau sa stric bucuria nimănui acum

ca sunt atâtea vesti bune aici dar simteam nevoia sa       Împart si vestea proasta cu voi cum am împărțit si pe cea buna.

Motisor o sa iti urmăresc povestea pt ca noi avem

povesti similare,iti tin pumnii si ma rog pt reușita ta pt ca asa am speranța ca o sa fie bn si pt mn.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...