Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Clubul "babelor FIV-oase",capitolul 146


Recommended Posts

  • Răspunsuri 822
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

 

 

Dana niciodata nu suntem capabili sa prevedem viitorul ... Putem sa il anticipam dar vag, sa ne facem planuri dar nu precise ... Sper sa ai puterea sa incerci . Eu cred ca acolo sus avem ingerasii nostrii care ne vor ajuta sa ne indeplinim visul ... [flo2]

Ai dreptate Motisor  [flo2] o sa fie bine.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Vai de mine...deschid pagina si vad atatea mesaje deja eram uimita de cat de vorbarete ati fost dar nu credeam ca e vorba de o nenorocire.....Dana...nu stiu efectiv ce sa iti zic dar stiu ca sufletul urla in tine si simti ca iti fuge pamantul de sub picioare...citind am retrait putin ce am simtit si eu desi ingerasul meu doar 3 luni avea dar doare cumplit mai ales in cazul tau si a lui Moti....chiar nu avem din pacate cu ce sa te consolam caci stiu prea bine ca urmeaza nopti si zile pustii in care o sa iti curga siroaie lacrimile doar si din senin.....chiar si cu sotul langa tine vei avea momente cand te vei simti pustie si momente in care simti ca o iei razna de la durerea din suflet dar te rog sa nu uiti sa te rogi...indiferent cui sau la ce dar in rugaciunile tale cere putere...putere si alinare sufleteasca....eu asa ceream si chiar simteam ca primesc un pic...cu fiecare zi trecuta o sa te simti tot mai puternica....te rog sa fii puternica si sa nu uiti ca pt orice gand care iti vine in minte si simti nevoia sa te descarci, chiar daca pare stupid gandul, noi suntem aici si te ascultam si te sfatuim si nu te criticam! [grup]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Offff, Dana. Este groaznic ce vi s- a întâmplat. Deci regula că după 12s este sarcina safe, nu e din păcate regula. E foarte nedreaptă viața  :(

Va doresc multă putere să treceți cu bine peste necazul asta. Sa va ajutati și să vă susțineți unul pe celălalt. Și să aveți încredere că data viitoare, când veți fi pregătiți, o sa fie bine până la capăt.

Îmi pare foarte rău. :(

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Daca as avea puterea de convingere as incerca sa il conving pe Barbosul ala mare si cateodata prea rau sa ne ajute sa ajungem la termen ... Nu sa ne puna piedici ... 

 

Eu cred ca safe nu va fii nici la 7 luni ... Pana nu voi naste si nu imi voi tine la san puiu nu voi considera safe sarcina... Daca as putea sa va recomand ar fii sa va ganditi foarte bine la cerclaj preventiv numai pentru cat ne chinuim sa ramanem... 

 

[flo2]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

 

Nu ma supăra deloc Ramo,e peste puterile mele sa înțeleg cum de se poate întâmpla asa ceva mai ales ca doc meu a fost super precaut,ma gândeam ca exagereaza uneori mai ales ca eu ma simteam Grozav,ma tot lăudam pe aici ce sarcina ușoară am.

 

 

Stiu draga mea...

 

Urma sa scapi si de progesteron....Doamne.... chear nu iteleg de ce ne incearca asa...

Nu inteleg!!! Si oricat vreau sa cred in.puterea lui ma dezamageste.... nu inteleg de ce ne pune la atatea incercari...

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Nu imi imagineam niciodata ca va fi asa de greu...

 

Si daca imi reușește urmatorul fiv...am sa fiu in aletrta toata sarcina...nici nu ma pot bucura de sarcina... 

Nu vreau asa ceva! Vreau ss savrez la maximum fiecare minut... nu sa stau pupaza si sa ma ingrijorez non stop...

Sunt tare dezamagita de Barosanul lui Moti...

 

Dana ..asteptam poze cu bebeii...ma doare sufletul de mor pt tine..pt ca stiu ce inseamna asta..am cazuri in familie...si durere este nemarginite...

 

Doambe! Incearca sa iti intorci fata spre noi cele care luptam atata pt un pui de om!!!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Moti ai dreptate. Nici la 7 luni nu e safe sarcina. Eu acum imi dau seama ca cerclajul daca nu era facut nu mai aveam bebele. Dupa operatie colul s-a scurtat si mai mult, acum are 1.6.

Si acum iau progesteron. Doar 100, dar oricum.

Stau de paza si astept in fiecare zi sa miste bebele, ca sa stiu ca e ok.

Am 7 luni si o sapt si va confirm teama. Acum ma ingrijoreaza din ce in ce mai mult cordonul dupa gat, dar fac cezariana si sper sa fie bine.

Asa cum la mine si-a intors Dumnezeu fata, atunci cand eram lipsita de speranta, asa sper sa va ajute pe fie are dintre voi sa aveti putere si incredere si sa luptati.

Va pup cu drag

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ramo nu am poze,nu i-am vz pt ca nu mi-au dat voie si nici eu nu am putut sa ma uit...nu sh cum sa explic ,pur si simplu in momentul ala mi-am acoperit ochii de frica sa nu ramân traumatizata probabil,o mare lasa mămica lor dar am zis ca e mai ușor sa ramân cu ce vd la eco...nu sh daca e mai bn asa sau  o sa regret mai tarziu....

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...