Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Clubul "babelor FIV-oase",capitolul 146


Recommended Posts

Eu indiferent ce va fii voi face cerclaj si mai devreme de 12 sapt ... asta de teama sa nu se deschida mai rapid ca prima oara ... stat in pat neclintita... pentru cele care sunt la prima sarcina si nu numai care fac fiv si se chinuie sa aiba un bebelin le-as sfatui sa faca... De pierdut nu au , doar de castigat ...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 822
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Si mai era vorba de ceva pesar care cica e mai nou si mai bun....ati auzit si voi de el??? Cica se pune fara anestezie si nu doare fiind doar din silicon de prinde in cateva secunde si se ia jos tot asa rapid la 37 sapt....sau na gandesc ca mai repede in caz de sarcina genelara....dar chiar, in mid normal cred ca daca ai gemeni ar trebui medicul sa iti spuna de la bun inceput de cerclaj sau acest pesar si sa se puna chiar si preventiv, sau vb prostii???

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

E foarte greu pentru oricine sa treacă printr-o astfel de suferință, eu stiu cat de greu mi-a fost la beta negativ si apoi la fet cand s-a oprit din evolutie, dar a fost foarte repede, nici nu vreau sa ma gândesc cum ar fi acum dupa ce l-am simtit zilnic. E cel mai groaznic lucru care se poate intampla cuiva.

La mine pe foaia de la morfo scrie ca lungimea colului este 3,45. Stiu ca dr mi-a explicat atunci tot ce a făcut, dar am fost asa nauca in momentele alea incat nu mai imi amintesc nimic. Credeti ca este ok?

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Adriana asteptam vesti sa vedem ce zice medicul....spram sa fie totul ok...deja imi e si frica sa mai incurajez pe cineva la cate se intampla, cel mai bine e sa mergi la medic....stiu ca nu toti dau importanta la cateva pete maro dar sa nu iti pese....te pupam, bafta!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Cerclaj este atunci cand foloseste un fel de ata chirurgicala ... e stilul vechi... Pesal e atunci cand foloseste o panglica mai lata din silicon care cica ar fi mai buna si pentru col pentru ca nu exista risc mare de ranire a colului o data cu cresterea uterului si micsorarea lungimi colului...

 

Ca sa va faceti o idee eu inainte de incident cu aproape doua saptamani am avut col de 4,3 lungime... 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu daca as putea da timul inapoi as fi pus cerclaj, pensar, preventiv... Cand aflasem pe la 23-24 de saptamani cand mi scurtase mult colul, nu am mai indraznit nici riscat sa mai pun pensar... Am stat saptamani in pat cu perna sub fund... Am facut 2 goblenuri :))) si vazut cateva zeci de sezoane bune de seriale... 

Si acum ma uit la 2 comori care ganguresc infasate in patut, cuminteii mei.

Am mai sesizat cu unul din baietei e usor mai paros (cel care a stat chiar pe col)... si ma gandesc ca de la atata progesteron pus vaginal de-a lungul sarcinii... de la asta se trage. Ca tot auzisem ca creste parul de la progesteron la copii, aum nu stiu ce sa zic .... 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...