Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Clubul "babelor FIV-oase",capitolul 146


Recommended Posts

  • Răspunsuri 822
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

La mine fiind cu complicatii si fiind tinuta pe perfuzii de pe 3 ianuarie mi-a dat drumul abia pe 9 ianuarie si pe semnatura mea ( la cerere ) ... Crede-ma ca nu mai puteam psihic sa aud cum se mai naste un bebelin si sa-l aduca prin saloane vecine ... noaptea era concert de bebelini plangaciosi si nu am dormit deloc cat am stat internata in sectia de maternitate... 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Dana, Motisorce povestiți voi aici e cumplit. Îndrăznesc să vă spun ceva, sper să fie primit ca simplu gând binevoitor. Poate ar fi bine să vorbiți cu un psihoterapeut, măcar câteva ședințe. Astfel de experiențe pot lăsa urme adânci, indiferent cât de puternică psihic e femeia. Dacă sunteți credincioase, poate aveți prin preajmă un preot cu har, un duhovnic cu care să puteți vorbi. Zic și eu, poate ajut cu ceva concret.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Annak la psihoterapeut am fost pentru ca dupa 2 saptamani nu puteam sa-mi revin psihic ... cum inchideam ochii vedeam corpusorul cel mic de 22 cm si m-a marcat oricat de tare sunt eu ... norocul meu este ca imi este si prietena... La duhovnic am fost mai ales pentru ca se face o molifta pana in 40 zile pentru orice bebelusi chiar si nascut prematur ... Iar am noroc ca preotul este si prieten bun cu sotul meu si ca sa fie tacamul complet in toamna sotia dansului a pierdut bebelusul la 9 luni... In loc sa-l nasca viu a avut o nastere dificila si a rezultat un bebelusi fara semne vitale... Deci si el a trecut prin ce am trecut si noi si stia cum sa ma consoleze , nu doar sa citeasca din carte si atat... Stiti ca unii preoti nu prea accepta asa usor noua tehnologie in speta FIV si e destul de greu sa te deschizi daca nu intelege si preotul... 

 

De exemplu chiar astazi a venit la birou sa rezolve niste acte si am stabilit sa ma vad duminica sa imi faca o binecuvantare pentru FET ... 

 

Speranta moare ultima ... Eu sper ca de aceasta data sa fie totul bine

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Sper ca merge....la mine se deschide....e f interesant....din pacate nu inteleg tot in engleza....poate voi intelegeti mai multe....sper sa fie folositor!!! Adev e ca el tot imi zicea ca daca se poate el prefera transfer de 1 singur blasto si cica mai nou au alte moduri mai moderne de a alege cel mai bun embrio sau blasto....acum nu stiu daca deja se practica ce zice el aici sau doar inca se studiaza....

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Motisor eu am fost singura in salon dar in saloanele alăturate erau proaspete mămici,plânsete de copii,flori,baloane la fiecare usa.....stiu ce vrei sa zici....

Anna eu nu am mare încredere in psihologi in astfel de probleme,nu am auzit de unul care sa fie mai cu cunoștințe in astfel de cazuri iar

despre preoți ce sa zic.....sa imi zică ca a asa a vrut Dumnezeu?Dupa o astfel de experiența nu stiu câta încredere poate sa mai aibă cineva in Dumnezeu sau sa se refugieze in credință,biserica...eu nu pot.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Știu, Dana, noi nu prea avem specialiști în domeniu, iar unii preoți au idei de evul mediu. Dacă are cineva din familie sau dintre prieteni energie să se intereseze de cineva potrivit poate n-ar strica. Psihiatrii și psihologii nu se pricep, un psihoterapeut ar fi mai pregătit poate. Nici eu nu sunt credincioasă, dar să știi că regret că mi-am pierdut credința (pe motive întemeiate, totuși). Oricâte îndoieli ai avea, caută sprijin și alinare la cei din jur, nu deznădăjdui. E vital să ai un sistem de suport, oricum arată el. Și nu înceta să speri că va fi bine.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fetele am venit de la medic...bb e bine, a crescut putin, se vede embrionul acum, totul e in regula, insa mi a zis sa ma internez in spital pentru ca nu stie cum va evolua sangerarea, si fiind o sarcina obtinuta prin fiv, sa fiu sub supraveghere, insa nu am vrut, mai bine stau acasa decat la spital..daca e ceva ma duc la urgente...Mi a dat utrogestan vaginal 3x200mg/zi...e bine?? practic imi suplimenta progesteronul...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...