Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Clubul "babelor FIV-oase",capitolul 146


Recommended Posts

Adriana sunt bune vestile....da e f bine cu utrogestanul pe cale vaginala ...stii cum se zice ca progesteronul niciodata nu e prea mult dar totusi pt inceput e ok iar apoi mai tarziu in sarcina trebuie redus deoarece in saptamani mai mari ce e mult strica mai ales la fetite 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 822
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Nu am intrat de doua zile si acum sunt efectiv socata..Dana , cuvintele oricare ar fi ele nu vor alina niciodata durerea pe care o simti, iti stiu povestea de aici, am citit in urma multe capitole, chiar am cautat si clinica respectiva din Grecia unde ai facut FIV, asta inainte sa ma hotarasc pentru Cehia..sincer iti spun si tie si fetelor ca s-a mai vorbit mai devreme de Dumnezeu..nu cred ca de la El vin lucrurile astea, eu refuz sa cred..

 Si eu am avut si inca mai am momente de plansete isterice si ma intreb de ce eu trebuie sa trec prin astea si cele care nu vor copii au parte de ei imediat ( si ca sa fie totul ca la carte aflu de ele si in timp ce eu fac efectiv FIV ul.., m-a sunat o prietena plangand ca a ramas gravida si nu isi doreste copiluol, alta m-a sunat ieri sa-mi spuna ca a ramas dar ca nu e momentul..mi se pare uneori ca e o ironie la adresa mea)..dar ma adun de jos si merg mai departe! E singurul lucru pe care-l putem face. Stiu ca acum e totul in ceata si poate nici nu poti gandi clar ( eu de fiecare data cand am cate un moment de stres major astept sa treaca si abia apoi iau decizii). N am trecut prin ce ai trecut tu si nici nu am pretentia ca as putea macar intelege o mica parte din ce simti..dar vreau doar sa iti spun ca suntem alaturi de tine, noi toate cele care ne chinuim sa indeplinim visul asta..

   Cum spuneau fetele..un beta negativ il duci repede in spate, in 3 saptamani deja iti faci alte planuri , dar sa ajungi la 5 luni sa patesti asta..Cum poate cineva sa mai fie relaxat intr-o sarcina dupa FIV??Sincer...peste tot se spune ca mama transmite stresul copilului, ca in cele 9 luni trebuie sa fie numai zambet si voie buna..dar cum sa fii cand vezi ce se intampla in jurul tau? Iti doresc din tot sufletul sa ai puterea sa treci peste si mai ales sa ai curajul sa incepi lupta din nou..

   Cu privire la gemeni..si mie sotul mi-a zis sa insist sa pun doi de data asta dar credeti-ma ca dupa ce citesc aici..efectiv ma descurajez..Lore, eu am vazut video ul pus aici de tine, si am inteles ca doctorul prefera un blasto decat doi..( eu stiu f bine engleza dar recunosc ca am ascultat asa cu mintea in alta parte)..Moti tu spui ca din doi sunt sanse duble practic sa se prinda macar unul..dar probabil si la fel de multe sa se prinda amandoi..

      Eu am ajuns ieri in Cehia..azi a fost ziua 5 de stimulare, maine am prima monitorizare, deja ma doare burta si o simt umflata..sper sa fie de bine..

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...