Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Clubul "babelor FIV-oase",capitolul 146


Recommended Posts

    Stiam Dana ca nu esti sensibila,de asta imi placi f mult:)).Hai ca am citit subiectul si voi incepe ca babele carcotase:

1.e posibil pt ca tipa a avut o sarcina naturala

2.aveau situatie pt a face un fiv

    Nu vreau sa cred nici o varianta,adica nu voi gandi ceva pro/contra...jurnalistii au scris ce au vrut,parintii au raspuns cum au dorit.Nu sunt eu in masura sa judec...as fii ceva in genul rade ciob de oala sparta,dar presa nu o citesc tocmai din motive din astea de can-can.Imi mai aduce soata ziare militare...si acolo parca vad articole gen "pro patria",nu e can-can e ca in comunism...so speachless

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 822
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Voi sunteti mereu cu un pas inainte aici :))

 De dimineata am citit si eu articolul si chiar m am gandit daca la varsta asta a avut o sarcina naturala. Cand sa intru aici: subiectul era deja comentat pe doua pagini!

Chiar m-a impresionat stirea recunosc si indiferent de metoda la care au recurs acesti oameni sunt de admirat! 

Cum spunea si Dea mai devreme, conceptia noastra a romanilor este ca la 40-45 de ani deja esti ,,cam batran,,sa nu zic ,,batran,, dar in afara n este deloc asa. Oamenii sunt mult mai relaxati!

  Evident ca pledez pentru un copil la o varsta adecvata dar pana la urma nu toate tin de noi, nu ?

AnnaK, apropo de mesajul tau, imi aduc aminte ca asa am reactionat si eu cand am aflat ca Jennifer Lopez a nascut gemenii pe la 47 de ani daca nu ma insel si sustinea sus si tare ca i-a facut natural. Mi a luat ceva timp sa realizez ca nu trebuie sa credem tot ce auzim!

 

Apropo, aici la hotel am vazut un roman cred ca are 48 de ani cu un copil de 4-5 anisori. A venit la el de cateva ori si i-a spus: ,,Tati, stii ca te iubesc?Te iubesc!,, Mie mi-au dat lacrimile..pe sotie nu am vazut o..toata saptamana i-am vazut doar pe ei si atat de dragi imi sunt..de fapt toti parintii mai in varsta mi sunt f dragi, in aeroport am vazut un cuplu ( ea cred ca avea 46-47 SIGUR, el un picut mai tanar) si aveau un baietel mic, adorabil!! Cand cei de la securitate mi-au verificat pachetul ala de gheata ( pastila aceea de plastic stiti ce zic.care se pune pentru a tine ceva rece) caci v am zis ca eu am luat injectiile cu mine :)), mama baiatelului s-a uitat la mine insistent..eu i-am spus sotului  ca ,,sigur stie ca am injectiile FIV la rece,,:))) ca nu m-ar mira sa-l fi obtinut si ei pe baiatel tot prin FIV.

Apropo de ,,spus ,,la lume..stiti doar cat e de greu..nu toti inteleg..in special cei care au deja copii pe cale naturala..

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu cred ca, oricum, mai ales la fiv, faci copilul din egoism, ca doar il faci pt tine, pt implinirea ta, dar..spre deosebire de multi dintre cei nascuti din intamplare sau din rutina sau din "trebuie sa facem si noi un copil", macar cei care se nasc astfel se nasc dintr-o dragoste mare, pt ca parintii lui sigur se iubesc mult daca pot trece prin atatea. De intamplat nenorociri pana creste copilul mare, se pot intampla oricui, nu doar unuia in varsta.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Sele, frumos spus..recunosc eu sunt o egoista, vreau un copil sa mi lumineze viata, il doresc ca pe aer..dar poate nu atat pentru mine cat pentru sotul meu, vreau sa-l vad tinand in brate copilul nostru, pentru mine asta inseamna implinirea ..de cate ori mi-e greu ma gandesc la imaginea asta si prind un curaj fantastic. Si da..sa treci prin FIV nu e usor, iar cei care aleg sa ramana impreuna devin cumva mai puternici!

 

Si ai dreptate si cu nenorocirile..cine stie ce destin are fiecare? A nu face un copil la 40-45 de ani pentru ca o sa arati a ,,bunica si nepotelul,, e total stupid! Sau sa te gandesti ca tu vei muri repede si va ramane el singur..dar de ce trebuie sa mori asa repede? Poti sa fii in putere si la 86 de ani ( credeti ma ca stiu oameni la varsta asta langa care eu la 30 sunt o rusine :)) ca si stil d viata activ ma refer).

 Strict parerea mea..fiecare e liber sa aleaga pana la urma!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Dea multumesc frumos! M ai felicitat cand am anuntat sarcina [pup]

Dana te intrebam pt ca eu stau f mult in casa , mai mereu intinsa si asta de cand am fost la eco si am aflat ca s doi saculeti si mi a zis si d nul dr Repaus. 

Eu de obicei eram cu plimbarile , sper sa fiu in continuare.

Legat de clexane , ca pt mine se pare ca subiectul asta nu e incheiat inca, dr Fawaz astazi la tlf mi a zis sa incep tratamentul preventiv ca nu face rau la bebe, doar pana la 12 saptamani, iar eu primisesem raspuns din Turcia sa nu il fac. Cei din Vienna la fel mi l dadusera tot preventiv deci chiar nu stiu ce sa fac. Pur si simplu mi e frica sa l fac ,sa nu pateasca bebeii ceva. Voi a ti auzit cazuri sa faca rau clexane ? Atunci cand nu e cazul?

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...