Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Clubul "babelor FIV-oase",capitolul 146


Recommended Posts

  • Răspunsuri 822
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Ma bucur mult sa aud vesti bune, macar atat dupa o zi plina de nervi!

Macar analizele au iesit bine, tsh 2 si prolactina 7,6.

Dupa cunostintele voastre, in ce perioada a ciclului e bine sa se faca biopsia de endometru (endo-injury)?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

aura felicitari!!!  [fiesta]  [fiesta]  [fiesta]  zau ca meriti un maturoi...cum de te-ai gandit sa faci pipi test? Pai nu se recomanda intotdeauna beta!?!...evident era prea devreme si te rog sa nu te astepti nici luni la o valoare mare cu 3 cifere, iti zic doar sa te pregatesc....stai calma si ocupata de lucruri placute! Lipiceala maxima de 9 luni iti doresc!  [pk]

 

Fetele scuze ca nu prea mai intru dar pana luni sunt mega ocupata cu proiectele de lectie pt inspectie si chiar nu prea am timp ...va pup pe toate si veniti in continuare cu rezultate pozitive sa mentinem linia asta de fericire! [flo2]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Annak,si eu sunt in ceata cu hormonii astia si nu mai inteleg nimic.Am fost la doua d.rite si am primit raspunsuri diferite.In iarna la fiv 1 aveam tsh-2.8,ATPO-80 si anti tiroglobulina-4.11(cat e val.maxima).Dr.Albu mi.a dat seleniu de 200 si atat pe care nu l.am intrerupt din decembrie pana acum.Pt fiv 2 ,am repetat analizele,tsh-4.6,ATPO-503(max e 5 si ceva) 'iar antitiroglobulina-15.Deci toate au crescut.O sa scriu mai multe mesaje ca am mai scris unul si m.a deconectat.


Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

 

Ma bucur mult sa aud vesti bune, macar atat dupa o zi plina de nervi! Macar analizele au iesit bine, tsh 2 si prolactina 7,6. Dupa cunostintele voastre, in ce perioada a ciclului e bine sa se faca biopsia de endometru (endo-injury)?

 

 

Cori parca sa zic ca se face undeva in ziua 20 de menstra dar las si fetele cu experienta sa confirme sau sa corecteze ... Eu nu am facut endo-injury ...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Dr.Albu m.a trimis la endocrinolog si mi.a amamat fiv care trebuia sa.l incep saptamana asta.Endocrinoloaga mi.a dat euthirox de 25 ,zicandu.mi ca tre sa.l iau cel putin o luna jumate ca sa fie rezultatul concludent si mi.a zis ca tsh pt fiv tre sa fie max 2-2.5 iar pt ATPO crescut in afara de seleniu nu are ce sa.mi dea si nici nu or sa scada pt ca odata ce ai tiroidita autoimuna e un proces degenerativ al tiroidei si nu este demonstrat stiintific nimic ca ar face sa scada acesti hormoni.Am fost la alta d.rita la medlife care mi a zis ca dansa e doctor in uniunea europeana si de curand s.a demonstrat ca nu are nici o treaba tsh marit sau atpo cu sarcina sau fiv,sa faca rau fatului,dar daca asa vrea d.rul de fiv sa scad tsh sa continui cu euthirox sa.l scad ,iar hormonii ATPO sa nu.i mai repet ca fluctueaza rezultatul si pe baza de stres(ceea ce la mine e din belsug)si ca nu ai ce sa le faci.Exact ce mi.a zis si prima d.rita.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Deci tsh scad cu euthirox iar pt atpo seleniu si sa nu ma mai stresez ca nu am sanse sai mai aduc in valori normale.Nici nu stiu exact ce implica acest atpo crescut in sarcina sau ce sa fac si eu pe mai departe sa fie bine pt fiv 2.Fetele mi.au tot scris ca sunt destule fete cu tiroidita autoimuna care au facut fiv si au dus sarcina cu bine.Nu stiu cat te.am ajutat sau cat te.am bagat in ceata dar asa sunt si eu  [flo2]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Da Motisor,prednison din cate citesc si aud are si multe efecte adverse.Stii cum e,in disperarea noastra am face orice sa stimca iese bine.Chiar voiam sa iau eu fara sa.mi dea d.rul dar nu ma lasa sotul ,zice ca odata ce nu e organismul ok,cu hormonii astia crescuti sa nu iau de capul meu si sa dau in altele.Offfffff.Si endocrinoloaga a doua mi.a zis ca nici ea nu ar da.....dar totusi sunt multe fete care iau,de la doctor,nu din proprie vointa...iar sunt in ceata.Numai ceata in capul meu. [fal] .Cred ca am nevoie de [alcool] ca sa.mi revin.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...