Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Clubul "babelor FIV-oase",capitolul 146


Recommended Posts

Lore, stiu, ai dreptate, merit pe deplin maturoiu. In primul rand ca nu am mai asteptat pana luni, apoi ca am facut pipitest :)

acum cred ca merit din nou un maturoi, pt ca mi-e teama sa nu ma fi bucurat degeaba. Am 12 zile de la pregnyl si ma intreb daca este posibil ca valoarea sa fie data de el. Voi ce parere aveti? Se poate sa nu fi iesit din sange inca? 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 822
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

LauritaM nu există dubii că TSH-ul trebuie să fie în valori normale pentru FIV. Fondul autoimun e problema, iar anticorpii sunt markerii activității autoimune.  Evident că în condiții de stres procesele astea prin care corpul se atacă singur sunt și ele accelerate. Unii medici zic că AntiTPO scad cu seleniu, alții că nu. Eu iau acum de vreo lună (îi aveam 931, m-am dus la analize în plină depresie după ce am aflat că suntem praf pe ambele fronturi). Să vedem cum arată peste vreo 2 luni.  Despre efectul lor asupra sarcinii  toate studiile medicale pe care le-am citit spun că există riscul ca ei să atace embrionul, mărind șansele de avort.  Evident că nu toate sarcinile sunt afectate, am citit că sunt femei care aveau AntiTPO peste 1000 și nu avut probleme. E adevărat că nu poți scăpa de ei, dar Dr. mea zice că e posibil sa scadă numărul lor odată cu normalizarea TSH (la mine e foarte mic, că e basedow).

Nu știu unde a citit dr. de care ziceai că s-a dovedit că TSH și anticorpii nu au treabă cu sarcina, că deja trei medici și o grămada de studii clinice spun că reprezintă un risc. Om vedea dacă scad, îți țin pumnii. TSH se reglează sigur, don't worry.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

 

Aaaa... Fac fix o ora si iti dau eu maturoi ... Vezi ca Luni sunt in Bucuresti la transfer care sigur va fii dupa ora 15 asa ca am timp sa te gasesc [batcap]

 

hahaha! Nu stiam eu de ce ma intrebi :))) da, da, stiu ca ai transferul luni, sper sa fie o zi magica pentru amandoua acea zi :) 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

0-1 Weeks 0 - 50 mIU/ml 1-2 Weeks 40 - 300 mIU/ml 3-4 Weeks 500 - 6,000 mIU/ml 1-2 Months 5,000 - 200,000 mIU/ml 2-3 Months 10,000 - 100,000 mIU/ml 2nd Trimester 3,000 - 50,000 mIU/ml 3rd Trimester 1,000 - 50,000 mIU/ml Non-Pregnant Women < 5.0 mIU/ml

 

Am gasit tabelul asta, pentru fetele care merg la Beta!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...