Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Clubul "babelor FIV-oase",capitolul 146


Recommended Posts

AnnaK, ai incercat sa cauti un medic specializat in astfel de probleme si afara? Imi imaginez cat de greu este dar nu renunta!!! Pacat ca sotul tau refuza vehement ideea donatelor, e un plan de rezerva extraordinar pentru toate femeile cu rezerva ovariana redusa, poate in timp nu va mai fi atat de reticent fata de varianta asta! Pana la urma asta oricum mi se pare un sacrificiu din partea unei femei..si daca e sa fie vreo ,,pierdere,,( ma refer strict genetic) aceasta o suporta tot femeia, nu barbatul! Dar e normal ca fiecare sa gandeasca diferit ..cert este c in timp multe ,,principii,,de pot schimba!

 Eu iti doresc tot binele, sa ai puterea sa treci prin tot ce-ti rezerva viitorul !!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 822
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Mulțumesc, Velvet,și eu îți doresc să îți găsești un loc senin în viață, de unde să poți merge mai departe alături de un om bun, care să te iubească pe măsura sufletului tău mare.

Mia din păcate pentru bolile autoimune de tiroidă tratamentele nu variază prea mult - oriunde în lume pentru Basedow sunt 3 tipuri de medicamente și două intervenții radicale - distrugerea tiroidei cu iod radioactiv sau scoaterea ei chirurgicală. În vest se practică distrugerea cu iod, dar sincer nu aș avea inima ușoară să înghit o pastilă radioactivă care, pe lângă faptul că vine cu riscuri de cancer gastric, renal, etc, trebuie evitată sarcina 1 an. M-aș teme să nu afecteze copilul, m-aș simți ca un cernobâl ambulant.

Nu cred că există persoană care să fi trecut la donate fără îndoieli și procese interioare, mai lungi sau mai scurte. Nu știu ce va fi, vreau să fie o decizie comună, să am măcar minima siguranță a unui tată prezent și implicat. Om vedea. Deocamdată îmi tratez tiroida și depresia, în timp ce ultimele ouă din cofrag se clocesc degeaba.   

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

    Hello babute!

    AnnaK,eu am trecut rapid la donate...cand am aflat si varianta asta.Intr'adevar eu aveam si ceva fiv la activ,dar gandul ca bebe e mai aproape de mine optand asta a fost un sut in fund.Soata cand a auzit ca iti ofera garantia doar a doi embrioni a fost reticent(la fiv cu ovo donate),dar cand a auzit ca putem sa facem si embrioadoptie a fost de acord(am mai explicat si anterior de ce).Nu il intereseaza materialul genetic(cel putin asa afirma pana acum),vorba lui e "ce se naste la mine in curte,imi apartine".Problema a fost la mine de la bun inceput,dar am imbatranit tot asteptand din 2006 cand a fost confirmata treaba naspa...au trecut 11ani.

    Eu povesteam soatei de forum,de fetele de pe forum si a fost usor sa aduc in discutie "donatele".Initial ma gandeam ca nu va accepta si ca va trebui sa duc munca de convingere...mi-a picat fata cand a intrebat de costuri,detalii,garantii,reusite,etc.Sa-i dea D-zeu sanatate si sa se bucure de prunci,daca vom reusi sa-i avem!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Deutza,eu scriu de pe telefon,am vazut ca de pe calculator se poate da like la commenturi.Ai un mare like de la mine.Sa-ti traiasca sotul ca accepta si are o asa gandire deschisa.Bravo.Si sa va vina bebelu cat mai repede.Uite,al meu i am povestit asa ca idee,de ovo donate ar fi de acord,dar de donor nici sa nu auda.E mai egoist in privinta asta.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

    Velvetina,si eu spusesem de ovo donate,ca eu ovo prea multe nu scoteam...dar i s-a parut scump sau poate nu i s-a parut fair...sincer nu ma intereseaza.Barbatii in general sunt egoisti si daca a acceptat o varianta,zic "multam" si nu mai scormonesc sa aflu motivul.Sunt 2ani de cand a acceptat varianta,dar cum endometrul  si analizele fac figuri inca nu am ajuns sa mergem dupa puiut.Vom ajunge noi anul asta si acolo...restul vedem ce-o fii.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...