Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Clubul "babelor FIV-oase",capitolul 146


Recommended Posts

  • Răspunsuri 822
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Velvet,se poate fara reteta.

Si eu am luat cate 3 mg si cum zice Maru,nu da dependenta..

 

Maru,daa..protocoale,suplimente..Peste aprox.8 luni vb.de schimbat scutece.O sa te urmaresc la gravidute.Pusi

 

Annak,nu ma deranjezi defel .Istoric pe f.scurt:

fiv1 ovo donate neg

fiv.2 ovo d.-sarcina gemelara oprita in evol

si de aici o noua etapa cu ovo proprii ,stimulare..fiv3,4,5,6,7,8 si al 9-lea reusit-bb1,fiv10-reusit bb2.La primele 2 cele cu donate aveam Fsh-uri intre 44-55..,nu aveam nici un folicul antral..Dupa sarcina oprita in evol.Fsh-ul a revenit la val.normale,dar aveam luni cand urca la 17,16 ui,Amh -ul l-am facut tot atunci ,era 0.13.Antrali erau de obicei 2-3...mai rar 5.Am facut cam tot ce-am citit pentru imbunatatirea calit.ovocitelor ..suplimente,mult sport,dieta ,reflexo,acupunctura..Daca mai vrei detalii iti raspund cu placere.

 

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Alia13, ma inclin in fata ta!! Esti o femeie extraordinar de puternica! Sa faci atatea FIV-uri si sa nu o iei pe-alaturi..e de aplaudat!! Cele mai importante sunt reusitele!! 

Deci tu ai facut 6 fivuri cu amh 0,13?? WOW!! Iata ca medicina asta nu e stiinta fixa!!

Iar FSH ul..AnnaK, sper ca esti aici, deci se poate!! Nu renunta!!

Daca nu te deranjeaza sa ne spui ce ,,bunatati,,ai mai luat pentru imbunatatirea rezervei, in afara de melatonina! Eu bag la cap tot ce citesc aici  [:-)))]

Imi doresc enorm sa reusesc cu  [bib]  transferat azi, dar nu voi renunta sa intru aici zilnic ,si cine stie ce fete pot sa ajut si eu cu informatii in viitor!

Clemence, Velvet, multumesc mult! Ma pregatesc de transfer, azi la 2 am. Vreau sa ma duc sa mananc ceva inainte, va scriu cand ma intorc, se-ntelege! [flo2]  [flo2]  [flo2]

Piscotel, ,,m-ai luat,, cu inaltimea..ies din competitie!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Alia dragă, iar mi-au dat lacrimile citind toată înșiruirea ta de suferințe și eșecuri. Tu ai început cu donate și ai reușit cu proprii? Păi la mine cu FSH 19, AMH 0.15 și 3 foliculi antrali, toate testate o singură dată, în plină depresie pe marginea nebuniei, NIMENI nu a vrut să mă primească măcar să încerc. Adevărul e că am 39 de ani, dar totuși. 

Unde ai făcut FIV-urile (dacă ai energie să mai scrii, dacă nu te deranjez). La ce vârstă ai reușit?

Să știi că te îmbrățișez tare - vrei, nu vrei, asta e :)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Aici, sunt, Mia, și-s în pragul leșinului de emoție când citesc ce scrie Alia. Eu era să ajung la nebuni în urma analizelor, fără niciun FIV, că de, doar am aflat că ouăle mele-s clocite, de unde a avut putere Alia numai ea știe. Adică am idee de unde a avut putere, dar trebuie să fii un fel cu totul aparte de om ca să poți trece printr-un asemenea iad și să ieși întreg din tot măcelul. Pentru că prin asta trec fetele de aici, printr-un măcel emoțional.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Țin pumnii strânși Mia, să te relaxezi la transfer și să îți imaginezi că uterul tău e un culcuș în care puiuțul își face cuib adânc, și e primit cu drag și acolo rămâne 9 luni. Vizualizare pozitivă :)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Alia multumesc mult  [flo2]  chiar ca mi se confirma a nspea oara-perseverenta e cheia succesului! si Dumnezeu ti-a rasplatit suferinta si lupta acerba prin 2 copii minunati!sa fiti sanatosi si fericiti!

 

Anna tare mult imi place cum scrii... [mata]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...