Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Diete diverse - meniuri zilnice si suport neconditionat


Recommended Posts

  • Răspunsuri 611
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Neata!

Meniul de ieri

Saratele monti

Ciorba de pui

Saratele monti

4 ciftelute si doua feli de salam

Termin salamul pe care il am la serviciu si gata nu mai cumpar. Prea multe mezeluri.

TreiM ce conforma esti!  [flo2]

Szivarvany am baut si eu ieri dupa-amiaza o doza de cola green. E cu stevie si cafeina naturala [fal] . Sa-l incerci e mai bun ca Pepsi-ul light. (Te invat la prostii)

Maine sunt curioasa sa vad efectul saratelelor la cantar. Am mancat cam multe si mai am si  pentru astazi.  Sotul deja ma intreba cand mai fac.

O zi buna!!

[flo2]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Saratele sunt migaloase. Depinde si ce cantitate vrei sa faci. Eu am dublat compozitia, dar a rontait toata lumea, copilul, sotul musafirii plus ca am oprit aluat si am mai copt aseara doua tavi. Daca vrei sa faci cantitate mai mica, doar ca sa vezi cum sunt, as recomanda jumatate din compozitie. 1Ou 350G telemea 200ml kefir 200G unt 250G tarate de ovaz Tot cam 250faina integrala. Pui cate putina pana capata consistenta dorita.Se mai lipeste putin, dar am folosit faina pentru intins. Se pune aluatul la frigider cam ora.

1Ou sau doua pentru uns si seminte.

Eu m-am inspirat din reteta Alinei. (Alina retete dietetice cred).

Spor!

Editez si o jumatate de lingurita de sare daca telemeaua e mai nesarata. Ar fi bine sa fie mai veche, mai scursa

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

hi!

 

azi

 

dimineata

 

cafea

ceai cu silueta

 

pranz

 

ciorba linte

o felie paine secara cu feta si 2 felii mici salam la cuptor

 

ora 3 jum -inca o felie paine secara

 

seara

 

un pachetel primavara cu pui si legume-265 calorii

frunze salata,un castravete

sos dulce acrisor

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Merci mult Cristina, o sa incerc sa le fac, mie imi plac saratelele,si de a gata cumparate nu prea gasesc pe aici.

Am ascultat o emisiune azi la radio, la francezi un medic nutritionist si un psiholog. Tema surplusul de greutate si obezitatea.

Praf au facut toate dietele, indiferent care. Idei principale : creierul este f stresat cand e la dieta si nu se mai poate concentra si la alte lucruri, dupa 2-3 ani de la dieta tot apare efectul yo-yo, ca 5-6 kile in plis nu e o tragedie, ca exista oameni mai plinuti sanatosi si oameni prea slabi bolnavi.

 Mesele alaturi de alte persoane sunt importante,la fel ca si ideea de a nu te culpabiliza cand te abati de la dieta. Important este sa ti faca placere ce mananci si sa ai un regim de viata sanatos, (sport de 3-4ori pe sapt),fara tigari, alcool, stres. 

Spuneau ca poti sa slabesti mancand pizza si poti sa te ingrasi mancand numai legume, e important numai aportul caloric pe care il aduci organismului.

Si au criticat mult operatiile de micsorare a stomacului,aici e vorba deja de obezitate.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineata !

Aseara n am calcat stramb  [:D]  , am avut chiar si curaj sa ma cantaresc dis-de-dimineata. Proteinele functioneaza  [pk]  Daca as continua asa (fara porceala de duminica  [smulgpar] ) as putea chiar sa mi ating targhetul pana pe 1 iunie ... 

Meniul meu pe azi arata asa:

07,00-apa,lamaie

10,00-ness

13,00+16,00-omleta,sunca,cateva chiftele(semipreparate [fri] )

19,00-ceai+lamaie

 

O zi frumoasa tuturor [flo]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...