Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Diete diverse - meniuri zilnice si suport neconditionat


Recommended Posts

A, am uitat sa spun...decat sa faci 1000 de abdomene, mai bine fa o suta dar corecte. Ajunge :) Sau fa abdomene, apoi flotari si 100 de genoflexiuni pe zi. Fac minuni! nu cantitate, calitate.

La flotari daca nu poti face normal mai bine fa cu sprijin pe genunchi, dar corecte, Apoi o sa le faci normal si apoi o sa incepi sa faci din ce in ce mai multe. Totul iti va lua jumatate de ora dar se va merita.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 611
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

    Cred ca fiecare si-a gasit pana acum dieta care i se potriveste,ca doar nu avem 20ani:))).In cazul meu carne cu carne da rezultate rapide si de durata(dispare chiar si colacelul fara nici un efort),dar imi creste testosteronul...si nu-mi doresc asta,scopul meu e altul.

   Rox,uite ce trupa de sustinere serioasa s-a facut:)))

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Pai, Dea, tocmai asta e problema, ca se cauta o dieta, nu un stil de viata.

Si ferice de tine, mama/mea a gasit ce i se potrivea la 53 de ani :)))

Iar dietele tot apar si se tot schimba. Acum de exemplu mi se pare pt mine, daca ar fi sa tin, Weight watchers cea mai buna. Fosta mea colega a slabit fenomenal, vara mea la fel.

Acum am vazut ca a mai aparut una un fel de Paleo modificat :)))) nici nu le stim pe toate.

 

Cum iti creste testosteronul?!?!?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

de

 

    Carolinah dear,nu cred ca de lene nu facem sport.Nu vorbesc in cazul Curcubicai,vorbesc strict in cazul meu.De dimi de la 8 ies in curte si pana seara la 20 intru in casa doar ca sa scot rufele din masina sau sa mai iau cine stie ce.Dupa minim 5h de gradinarit si alte chestii domestice nu imi arde de mers la sala...cea mai apropiata ar fii la 50km.Am bicicleta statica si o vad cand sterg praful de pe ea,imi ajunge sa alerg cu cealalta pana in satul vecin,la pescu sau la magazin.Nu cred ca e cineva care sa fie static toata ziua,doar ca nu mergem la gym,fitness,etc

   Stiu ca te-ai referit ca orice miscare e un sport...scriam doar pt cele care nu au vazut ca in titlu e "suport neconditionat"..

Dea, cu regret iti spun ca, cel mai probabil, m-ai inteles gresit [flo2]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

    Neatza buna!

    Caro,am inteles perfect(cel putin asa cred) mesajul tau.Subliniai ca si cele 20min de mers in ritm mai alert sunt sport si beneficiile acestuia.

    Ce am vrut eu sa subliniez e ca fiecare face miscare intr-un fel sau altul,chiar daca nu merge la sala.

    Sa revin la meniul de ieri:

banana,cafea

paine,ulei,ridichi,rosii

paine,salata de vinete,compot de mere

orez,salata verde

capsuni+iaurt

   Xio,esti medic si poate gasesti o explicatie.Cand sunt slaba(51-54kg),testosteronul creste peste limita admisa la femei(cresc si alte chestii nefeminine) si estradiolul scade.Cand trec peste cele 54kg testosteronul scade si creste estradiolul(dispar efectele nedorite).E cazul meu,nu e valabil la toata lumea.

   Mama mea a ajuns la 59ani si nu si-a gasit nici ea dieta...probabil nici nu o cauta,cauta ceva care sa faca minuni peste noapte.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineata !

Z1 am incheiat-o cu succes  [:D]

 

Z2, in meniu am asa:

07,00-ness,lapte

10,00-felii de carne, cascaval. ridichi, ardei

13,00-mazare, chiftea

16,00-fasole

19,00-ceai+lamaie

Deja am preparat ceaiurile, le trantesc in fatza mea pe birou sa fiu sigura ca le beau, 1,5 l, si voi incerca sa beau inca 1 l apa plata.

Ma gandesc intens la ziua de lichide de 500 de calorii, daca sa o tin maine sau sambata.

 

Xio, astept detalii despre Hay, cu ce se mananca  [:D]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

    Hay are la baza tabelul meu,nu e recomandata doar pt slabit(la slabit mai are cateva chestii subliniate),e recomandata si pt prevenirea bolilor de inima,diabet,artrita,colon iritabil,etc

    Cred ca fiecare dieta subliniaza preventia bolilor:))

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

A, am uitat sa spun...decat sa faci 1000 de abdomene, mai bine fa o suta dar corecte. Ajunge :) Sau fa abdomene, apoi flotari si 100 de genoflexiuni pe zi. Fac minuni! nu cantitate, calitate.

La flotari daca nu poti face normal mai bine fa cu sprijin pe genunchi, dar corecte, Apoi o sa le faci normal si apoi o sa incepi sa faci din ce in ce mai multe. Totul iti va lua jumatate de ora dar se va merita.

Ahh Xio,  si de unde stiu eu ca le fac corect sau nu... Flotari pot face, dar nu 100...O sa ma stradui sa fac 100 de abdomene , niste flotari, 100 genoflexiuni, toate corecte:))) Dar mai am de munca. Ma apucasem de alergat, dar clar nu mi se potriveste... Mai ales pe aici cand ori e vant, ori ploua!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...